Marika Lõoke: minu jaoks on kõige põhilisem see, et majad püsiksid ajad | Arhitektuur

2252106hd2f2t24

Tere tulemast! Marika Lõoke on tuntud Eesti arhitekt, kelle loomingu keskmes on soov tagada majade kestvus läbi aegade. Tema visioon, unikaalsus ja pühendumus on teinud temast ühe mõjukama arhitekti Eestis. Tema tööd on tuntud nende ajatu disaini ning praktilise funktsionaalsuse poolest, mis peegeldab tema sügavat arusaamist arhitektuuri olulisusest ühiskonnas. Marika Lõoke on loonud mitmeid silmapaistvaid projekte, mis on jätnud jälje Eesti linnaruumi ning inspireerinud paljusid noori arhitekte. Tema püüd teha maailma kaunimaks ja funktsionaalsemaks paigaks paistab selgelt tema loomingus.

Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali elutööpreemia pälvisid arhitektid Marika Lõke ja Jüri Okas. Lõoke ütles ETV erisaates, et loodetavasti hoitakse ka edaspidi linnaruumi ja ei püüta seda üksteise võidu üle trumbata.

Marika Lõoke ütles, et tema peab Jüri Okast enda õpetajaks. “Jüri kui kunstnik, kui ülimalt andekas inimene,” lisas ta. Mõttekaaslus viis arhitektuuribüroo Okas ja Lõoke sünnini. Jüri Okas tõi välja, et esialgu tegelesid nad ajalehekioskite ja muude väiksemate asjadega. “Suurem objekt oli taasiseseisvunud Eestis Forekspank Narva maanteel.”

“Delta Plaza on üks väga hea näide, mille kohta kirjutati, et see on mittemidagiütlev, aga see peabki olema, see on minimalism, seal ei peabki palju lobisema,” rõhutas Okas ja lisas, et kui linnaruumi vaadata, siis võib võrrelda seda seltskonnaga, et silma võib paista kas lärmist üle karjudes või vait olles. “Me oleme siiamaani üritanud pigem vaikida.”

Lõoke rõhutas, et tema jaoks on olnud kõige põhilisem see, et majad püsiksid ajad. “Et ei oleks ka aastate pärast neid piinlik vaadata,” tõdes ta ja lisas, et loodetavasti linnaruumi hoitakse ja ei püüta seda üksteise võidu üle trumbata.

Loe rohkem:  Margit Mutso: praktikas on materjalide taaskasutus Eestis marginaalne | Arhitektuur

Kokkuvõttes võib öelda, et Marika Lõoke arhitektuuril on oluline koht Eesti kultuuris. Tema pühendumine sellele, et majad püsiksid ajas, näitab tema sügavat austust nii mineviku kui ka tuleviku vastu. Lõooke on tuntud kui arhitekt, kes suudab ühendada traditsioonilise ja kaasaegse arhitektuuri ning tema looming on jätnud sügava jälje Eesti linnapilti. Tema tööd on olulised mitte ainult esteetilisest vaatenurgast, vaid ka selle poolest, et need kajastavad Eesti kultuuri ja ajalugu. Marika Lõoke jätkab olulise panuse andmist Eesti arhitektuuri.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga