Priit Vaher: tore on, kui teised ütlevad, et sinu töö ka neile midagi pakub | Film

2252151hd5eet24

Tere tulemast Eestisse! Priit Vaher on andekas filmitegija, kelle looming pakub rõõmu ja inspiratsiooni paljudele inimestele üle maailma. Tema kirg filminduse vastu ja pühendumus kvaliteetsele tööle on teinud temast silmapaistva tegija. Vaheri looming on kantud südamest ja annab vaatajatele midagi enamat kui pelgalt meelelahutust. Tema töö rõõmustab ja innustab, ning see on saanud laialdast tunnustust nii kriitikutelt kui ka publikult. Tule avasta Priit Vaheri võluvaid filme ja saa osa tema maagilisest maailmast!

Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali elutööpreemia pälvis pikaaegne filmikunstnik Priit Vaher, kes ütles ETV erisaates, et tunnustamine teeb alati heameelt, sest filmitööd ei tehta ainult iseendale.

Priit Vaheri käe all on valminud kümneid legendaarseid filme, nende hulgas näiteks “Ideaalmaastik”, “Suvi”, “Madude oru needus” ja “Arabella, mereröövli tütar”. “Kui filmitööd enam ei olnud, on päris palju teinud eksliibriseid, küll sõpradele, küll tellimise peale, mille eest sai ka kopika raha,” sõnas ta.

“Kokku on vist kolmekümne neid filme,” meenutas Vaher ja lisas, et tema filmikarjäär sai alguse “Metskapteniga”, kuhu otsiti kunstnik Jüri Arrakule assistenti. “Jüriga oli väga tore koos tööd teha, väga mõnus, väga meeldis see asi.”

Väga oluline režissöör on tema jaoks Marek Piestrak, kellega koos ta tegi kolm filmi. “Üks oli “Madude oru needus”, kus said üles löödud vineerist seinad ja kuhu panime penoplastist kõrgemad kohad, mina me söövitasime nitrolahustiga, millest tekkis täielik kivifaktuur ning kui see oli valmis lõpuks, siis kui sa sinna ruumi sisse astusid, siis sa uskusid, et oled koopias.”

“Päris hea film oli “Ideaalmaastik”, millega me olime esitatud ka riikliku preemia saamiseks, aga me jäime ilma,” meenutas ta ja tõi välja, et seal oli asi sellest, et filmis oli üks kolhoosikoosoleku episood, kus on punane laudlina. “Tuleb rajoonikomitee sekretär, keda kehastas Kalju Komissarov, kes tõmbas selle laudlina maha ja ütles, et nüüd tööle, aitab sellest jamas, aga sellest piisas, kuna öeldi, et kuidas punast laudlina juleti maha tõmmata.”

Loe rohkem:  Liisi Grünberg: mu elu on saatnud kureeritud juhused | Film

“Tore on ka, kui sul midagi hästi läheb ja teised ütlevad, et see ka neile midagi pakub, sest sa ei tee ainult iseenda jaoks, vaid teed laiemalt ringile, eesmärgiga, et sul midagi oleks kellelegi midagi öelda,” rõhutas Priit Vaher.

Kokkuvõttes võib öelda, et Priit Vaheri loodud lühifilmid on leidnud sooja vastuvõtu nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Tema töö on mitmekülgne ja pakub midagi kõigile vaatajatele. Vaher suudab luua sügavaid emotsioone ja panna mõtlema läbi oma filmide, mis on oluline omadus heale režissöörile. Tema loominguline visioon ja oskus tabada inimeste emotsioone on teinud temast tunnustatud filmitegija Eestis. Loodame, et ta jätkab oma inspireeriva töö tegemist ja jätkab üllatavate filmide loomist, mis pakuvad rõõmu ja mõtteainet vaatajatele nii Eestis kui ka välismaal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga