Mari-Liis Mõttus alustas hooaega Küprosel viienda kohaga | Jalgrattasport

1610560h8c98t24

Tere tulemast Eestisse! Mari-Liis Mõttus on teinud suurepärase alguse hooajale, saavutades viienda koha Küprose jalgrattavõistlusel. Tema jõuline sõit ja pühendumus spordile on teinud teda üheks Eesti tõusvaks jalgrattatalendiks. Tema saavutus Küprosel näitab tema tugevat potentsiaali ning paneb meid põnevusega ootama, mida ta suudab veel korda saata tulevikus. Mari-Liis Mõttus on kindlasti nimi, mida tasub Eesti jalgrattasporti jälgida. Oleme uhked tema saavutuste üle ja ootame temalt veel suurepäraseid tulemusi!

Küprosel peetud esimese kategooriaga olümpiakrossi võistlusel Sunshine Cup teenis Mari-Liis Mõttus (Eesti maastikuratturite koondis) eliitnaiste konkurentsis viienda koha.

Esimese koha pälvis hollandlanna Anne Terpstra (Ghost Factory Racing) ajaga 1:22.58. Tšehhitar Jitka Cavelicka (Gapp System – Kolofix MTB Racing Team) kaotas talle 38 sekundiga ning kaasmaalanna Lotte Koopmans (KMC Ridley MTB Racing Team) ühe minuti ja 30 sekundiga. Mõttus jäi võitjast maha üheksa minuti ja ühe sekundiga.

“Kuna see oli hooaja esimene start, siis ei osanud midagi oodata. Lisaks oli mul eelmisel nädalal “õnne” ja sain väikese haigusepisiku külge,” rääkis Mõttus. “Küprosel olles on olemine läinud siiski iga päevaga paremaks.”

“Võistlusega võin rahule jääda. Sõitsin ühtlaselt ja ära kukkumist tempos ei toimunud,” jätkas Mõttus. “Esimesed läksid kohe alguses oma teed ning paar naist proovisid kaasa minna, kuid ei läinud palju aega mööda, kui nad hiljem selg ees vastu tulid. Kolmandaks ringiks olin viiendale kohale kerkinud, kuid taga oli ainult 15-20-sekundiline vahe.”

“Peale ringi esimest tõusu oli kuues koht jõudnud mulle juba sabale, kuid järgneval laskumisel suurenes järsku taas vahe. Sain aru, et teisel oli raskeks läinud. Tõstsin tempot ja järgmise tõusuga kärises vahe veelgi pikemaks. Viimasel ringil oli selge, et tuleb viies koht ja usun, et see oli parim, mis suutsin.”

Loe rohkem:  Suri kaks endist Eesti tippjalgratturit | Jalgrattasport

Mõttus võistleb Küprosel veel laupäeval ja pühapäeval.

Kokkuvõttes võib öelda, et Mari-Liis Mõttus alustas hooaega edukalt Küprosel viienda kohaga. See tulemus näitab tema pühendumust ja treeningute tõhusust ning annab lootust edaspidiseks hooajaks. Tema tasakaalustatud sõidustiil ja visadus võivad tuua talle veel suurepäraseid tulemusi tulevikus. See on suurepärane saavutus Eesti jalgrattasportlasele ning annab põhjust optimismiks ja enesekindluseks. Loodame näha teda veel rohkemal rahvusvahelistel võistlustel ja soovime talle palju õnne ja edu tulevikus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga