Marabu üllatav kahjunõue ei väära Nordica erastamise plaani | Majandus

2218917h1951t24

Marabu Group’s unexpected lawsuit has thrown a curveball into Nordica’s privatization plan in Estonia. The controversial claim has raised questions about the future of the national airline, which has been struggling financially for years. As stakeholders scramble to find a resolution, the outcome of this legal battle could have far-reaching effects on the country’s economy and aviation industry. Will Nordica be able to overcome this obstacle and proceed with its privatization plans, or will Marabu’s claim derail the entire process? Only time will tell.

Eestis registreeritud lennufirma Marabu teisipäeval avalikustatud otsus pöörduda Eesti riikliku lennufirma Nordica vastu kohtusse ja nõuda sellelt 9,5 miljoni euro suurust kahjutasu tuli Nordica jaoks ootamatult, kuid riigi plaani ettevõte erastada see ei muuda.

Saksamaa turul puhkusereise pakkuv Eestis registreeritud lennufirma Marabu, mis aasta tagasi lubas ka Eestist lendama hakata, teatas teisipäeval, et on pöördunud kohtusse, nõudmaks Eesti riiklikult lennufirmalt Nordica ära jäänud ja hilinenud lendude eest 9,5 miljonit eurot kahjutasu. Nordica teatas, et kuigi lepingu täitmisega oli raskuseid, tuli kohtusse pöördumine ja kahjunõude summa ootamatult.

“Me lendasime möödunud aastal Marabule sadu ja sadu lende. Paljud neist õigel ajal ja paljud neist graafikujärgselt. Nagu ma ütlesin, alguses oli pisut probleeme, aga me ei tea kahjunõude detaile. Viimane ettepanek selle üle arutada tuli meilt ja järgmise asjana on teade televisioonis,” kommenteeris Nordic Aviation Groupi tegevjuht Remco Althuis.

Marabu asutamise ja sellega lepingute sõlmimise ajal juhtis Nordicat Jan Palmer, kes ütles, et tegelikult on hilinemistes süüdi Marabu, mitte Nordica ja tegelikult peaks Marabu Nordicale maksma.

“Marabu pidi Nordicale lennukid hankima, aga need jäid hiljaks. Kokku kolm lennukit keskmise hilinemisega umbes kaks kuud. Ja selle aja jooksul Nordica ei saanud tegutseda. Me istusime meeskondade ja hooldusinimestega valmis tegutsema, aga me ei teeninud midagi, sest me ei lennanud. Nordical oli selle mure tõttu palju kulusid, seega võiks selle küsimuse ümber pöörata,” rääkis Nordic Aviation Groupi endine juht Palmer.  

Loe rohkem:  Automüüjad: kalliduse tõttu elektriautod Eestis veel massidesse ei jõua | Majandus

Kliimaministeerium kinnitas, et kahjunõue Nordica erastamisplaani ei väära.

“Ettevõtte osas on omanik öelnud, et Nordicasse lisavahendeid ei panda. Kindlasti võib selline vaidlus avaldada mõju müügiprotsessi läbiviimisele, samas seda informatsiooni, et vaidlus Marabuga on üleval, on jagatud võimalikele huvilistele. Nädala lõpuks siis on näha, milline see mõju võimalikule erastamisprotsessile on,” ütles kliimaministeeriumi transpordi asekantsler Sander Salmu.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Marabu ootamatu kahjunõue ei peaks mõjutama Nordica erastamise plaani Eestis. Kuigi see võib tekitada lühiajalisi takistusi ja ebakindlust, ei tohiks see muuta ettevõtte pikaajalisi eesmärke ega strateegiat. Oluline on, et valitsus ja Nordica juhtkond suudaksid leida lahenduse sellele olukorrale ning jätkata edukalt ettevõtte arendamisega. Marabu kui väike osaline ei tohiks mõjutada suurema kava elluviimist, mis on oluline nii Nordica kui ka Eesti majanduse jaoks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga