Narvas avavad Angela Soop ja Pavel Rotts kaks eriilmelist näitust | Kunst

1592038h07f8t24

Tere tulemast Narva, kus kunstnikud Angela Soop ja Pavel Rotts avavad kaks ainulaadset näitust! Nende looming on erakordselt mitmekesine ja inspireeriv, pakkudes külastajatele võimalust sukelduda kunsti maailma erinevatesse dimensioonidesse. Soop sütitab vaatajaid oma vibrantses ja eksperimentaalses stiilis, samal ajal kui Rotts veab neid kaasa oma sügava ja mõistatusliku kunstilise visiooniga. See on avamine, mida ei tasuks mööda lasta, sest see on tõeline kunstielamus, mis jääb kauaks meelde.

Narvas on lisaks muuseuminäitusele lossipargis veel kaks väljapanekut, mis tegelevad märtsipommitamise ning laiemalt sõja ja rahu temaatikaga. Pavel Rotts ja Angela Soop lõid oma projektid Narva kunstiresidentuuris viibides.

Ingerisoome kunstniku Pavel Rottsi tööd tegelevad märtsipommitamise jälgede ja kollektiivse mälu uurimisega läbi kunstipraktika. Täna avatud kestvus-performance`i käigus taasloob kunstnik Narva majade seintel olevad pommiaugud, mis on 80 aastat meenutanud pommitamise päevi.

“Seda meetodit nimetatakse negatiivseks skulptuuriks, me täidame puuduolevat tühjust ja sel moel saab seda katsuda kätega, seda puudutada. Selle viivad ellu Narva elanikud, kellega me viime näituse raames läbi töötubasid,” ütles kunstnik Pavel Rotts.

Angela Soopi isikunäituste seeria “Sõda ja rahu” neljas ja ühtlasi viimane näitus pealkirjaga “Ta on Sina” võtab kokku ja lõpetab 2020. aastal alustatud töö. Soopi soov oli mõista “sõja” ja “rahu” seisundeid inimeses, kuid see teema muutus nende aastate jooksul drastiliselt.

Näituse kaasautor on helilooja Tatjana Kozlova-Johannes, kelle heliteos täiendab seeriat “Kasv. Mähitud maalid”.

“Näitustega hakkasin peale kuna enda sees tekkis irratsionaalne hirm ja kummaline rahutus. Esimesel näitusel hakkasin tegelema inimese sees olevate sõja ja rahu seisunditega. Kuidas üks on ja miks ta järsku muutub, miks sinu sees tekib sõjaolukord, kuidas sa saad tagasi rahuseisundi ja kuidas nad kattuvad. Ma arvasin esialgu, et see on sisemine protsess, siis lisandus sellele järgmine aasta ühiskondlik tragöödia mis muutis minu ja paljude inimeste sisemust. Sealt algas teine teekond, kaosega tegelemine, et kuidas sellega hakkama saada,” ütles kunstnik Angela Soop.

Loe rohkem:  Hanno Soans näitusest "Hetk": galeriis ei oleks olnud mõtet neid näidata | Kunst

Kokkuvõttes võib öelda, et Narvas avatud Angela Soobi ja Pavel Rottsi kaks eriilmelist näitust on suurepärane võimalus avastada kaasaegset kunsti mitmekesisust. Soobi peenekoeline ja detailirohke ning Rottsi dünaamiline ja eksperimentaalne looming pakuvad külastajatele mitmekülgseid elamusi ning avardavad kunstimaailma piire. Nende kahe kunstniku näituste koosmõju loob põneva vastanduste ja paralleelide maailma, kus saab avastada uusi perspektiive ja emotsioone kunstiga suhestumisel. Soovitan kõigil kunstihuvilistel külastada neid kahte inspireerivat näitust Narva kunstigaleriis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga