Lisaminutite väravast ilma jäetud Bellingham sai kahemängulise keelu | Jalgpall

2296908h7191t24

Täna oleme tunnistajaks värskendava jõumi tõrjumisele jalgpallis, kui Bellingham on just ilma jäetud kahest mängust väravast. See on ilmselgelt karm karistus, kuid kas see on õiglane? Kas vahel teeme otsuseid kiirustades või vajame täiendavat arutelu? Üks asi on kindel – see lugu tõstab olulisi küsimusi ausa mängu ja mängijate õiguste kohta. Jääme istmuma ja uurima, kuidas see olukord areneb ning millised tagajärjed võivad sellel olla nii mängule kui ka mängijale endale.

Laupäeval Hispaania kõrgliigamängus Madridi Reali ja Valencia vahel pärast lõpuvilet kohtunikuga vaidlemise eest punase kaardi saanud Inglismaa koondislane Jude Bellingham peab järgmised kaks kohtumist vahele jätma.

Real suutis laupäevases mängus võõrsil Vinicius Juniori väravate toel 0:2 seisust viigistada ning lõi ka kohtumise üheksandal lisaminutil kolmanda värava, kui Bellingham saatis peaga võrku paremalt äärelt tulnud Brahim Diaze tsenderduse. Peakohtunik Jesus Gil Manzano oli aga vahetult enne karistusalla tõstetud palli vilistanud kohtumise lõppenuks.

Vihased Reali mängijad koondusid kohtuniku ümber ja Manzano näitas Bellinghamile punast kaarti. Kolmapäeval teatas Hispaania jalgpalliliit RFEF, et on “kohtunikku lugupidamatult suhtunud” 20-aastasele inglasele määranud kahemängulise võistluskeelu.

Real kaebas Bellinghamile määratud punase kaardi edasi, aga RFEF-i distsiplinaarkomitee apellatsiooni ei rahuldanud. Sel kõrgliigahooajal 16 tabamusega Reali edukaimaks väravakütiks olev Bellingham peab vahele jätma mängud Celta Vigo ja Osasuna vastu, liigas saab ta võistlustulle naasta 31. märtsil. Enne seda mängib Inglismaa sõprusmängu Brasiilia ja Belgia vastu.

Saksa jalgpalluri Jude Bellinghami kahemänguline keeld on õiglaseks karistuseks tema eestlase Ragnar Klavani vastu tehtud raske vea eest. Kuigi lisaminutites löödud värav jäi märkamata, ei õigusta see Bellinghami agressiivset käitumist väljakul. Õiglus peab võidule jääma ning distsipliin ja austus vastaste vastu on jalgpalli põhimõtted, mida tuleb järgida. Loodame, et sellised juhtumid aitavad mängijatel õppida ja tulevikus austavamalt ja ausamalt mängida.

Loe rohkem:  Flora ja Kalju pidid Liivimaa taliliigas kaotusega leppima | Jalgpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga