Maailma edetabelis Lajal tõusis ja Kanepi langes | Tennis

2145358hbc7at24

Tennise maailma edetabelis on toimunud suured muutused, kus eestlanna Anett Kontaveit tõusis üllatuslikult kõrgele positsioonile, samas kui teine eestlanna Kaia Kanepi langes oluliselt. See uudis on põnev mitte ainult tennisehuvilistele, vaid ka kõigile spordisõpradele Eestis. Kontaveidi tõus maailma tennise edetabelis on suurepärane saavutus ja kindlasti väärib tähelepanu. Samas Kanepi langus on kurb uudis, kuid see teeb tennise maailmas toimuvat veelgi põnevamaks. Eesti tennisel on kindlasti vaatamist väärt!

Esmaspäeval avaldatud tennise maailma edetabelis kerkis Mark Lajal viie positsiooni võrra 201. kohale ja Kaia Kanepi langes kahe astme võrra 217. kohale.

Lisaks 20-aastasele Lajalile kulub Eesti meestennisistidest maailma tuhande parema sekka ka Daniil Glinka (WTA 493.), allapoole jäävad Kristjan Tamm (ATP 1085.), Oliver Ojakäär (ATP 1112.), Kenneth Raisma (ATP 1514.) ja Siim Troost (ATP 1610.).

Edetabeli esiotsas muudatusi ei olnud: juhib jätkuvalt Novak Djokovic (Serbia), kellele järgnevad Carlos Alcaraz (Hispaania), Daniil Medvedev, Jannik Sinner (Itaalia), Andrei Rubljov ja Alexander Zverev (Saksamaa).

Naiste maailma edetabelis kuuluvad Kanepi kõrval tuhande hulka ka Elena Malõgina (WTA 360.) ja Maileen Nuudi (WTA 487.), veel leiab tabelist Anet Angelika Koskeli (WTA 1240.) ja Elisabeth Iila (WTA 1362.).

Naiste edetabeli kuus paremat on Iga Swiatek (Poola), Arina Sabalenka, Coco Gauff (USA), Elena Rõbakina (Kasahstan), Jessica Pegula (USA) ja Ons Jabeur (Tuneesia).

Kokkuvõttes võime öelda, et Eesti tennisemaastikul toimusid viimase ajaperioodil olulised muutused. Lajal tõusis maailma edetabelis, mis näitab tema pühendumust ja arengut tennisemängijana. Samas langes Kanepi edetabelis, kuid see ei tähenda, et tema karjäär oleks ohus. Need muutused on osa spordimaailma loomulikust dünaamikast ning Eesti tennisefännid võivad jätkuvalt olla uhked meie mängijate saavutuste üle. Loodame, et tulevikus toob see kaasa veel paremaid tulemusi ja tõstab Eesti tennisemaastiku mainet maailmas.

Loe rohkem:  Glinkal ei õnnestunud Portugalis põhiturniirile pääseda | Tennis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga