Fraser-Pryce: lõpetan pärast Pariisi olümpiamänge karjääri | Kergejõustik

2251317hd49bt24

Tegemist on suurepärase uudisega kõigile kergejõustiku fännidele! Jamaica kergejõustikustaar Shelly-Ann Fraser-Pryce on teatanud, et ta kavatseb lõpetada oma karjääri pärast Pariisi olümpiamänge. Olympic Channelile antud intervjuus avaldas sportlane, et ta soovib lõpetada oma karjääri tipus ning keskenduda perele ja lastele. Fraser-Pryce on üks kõige edukamaid kergejõustiklasi maailmas ning tema otsus jätab kindlasti suure jälje spordimaailma. Selle uudisega seotud emotsioonid ja mälestused on kindlasti kõigile kergejõustiku entusiastidele olulised.

Kolmekordne olümpiavõitja ja kümnekordne maailmameister Shelly-Ann Fraser-Pryce ütles, et tänavu Pariisis toimuvad suveolümpiamängud jäävad tema karjääri viimasteks tiitlivõistlusteks.

37-aastane jamaicalanna ütles väljaandele Essence, et ei ole veel võistlemispisikut kaotanud, kuid võlgneb oma perele rohkem aega.

“Mu poeg vajab mind. Ma olen abikaasaga koos olnud alates 2008. aastast ja tema on minu heaks ohverdanud. Ja selle toe tõttu olen ma saanud kõiki neid asju teha. Võlgnen neile selle, et teen nüüd midagi muud,” ütles kahel korral 100 meetri olümpiavõitjaks tulnud sprinter.

2019. aastal sai Fraser-Pryce’ist vanim naissprinter, kes MM-tiitli võitnud. Kolm aastat hiljem oli ta Eugene’is taas maailma kiireim naine ning mullu teenis ta Budapesti MM-il ühe pronksi ja ühe hõbeda. “Tahan inimestele näidata, et lõpetan täpselt siis, kui ise otsustan. Tahan karjääri lõpetada oma tingimustel,” ütles ta.

2021. aastal aset leidnud Tokyo olümpiamängudel võitis Fraser-Pryce koondisega 4×100 meetri jooksus kuldmedali ja tuli kaasmaalase Elaine Thompson-Herah järel 100 meetri jooksus teiseks. Mullu Budapestis näitas 100 meetris kiireimat minekut ameeriklanna Sha’Carri Richardson, Pryce oli kaasmaalase Shericka Jacksoni järel kolmas.

Fraser-Pryce’i isiklik rekord 100 meetri jooksus on 2021. aastal Šveitsis joostud 10,60. Ajaloos on temast kiiremini jooksnud vaid Florence Griffith-Joyner (10,49) ning Thompson-Herah (10,54).

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Erm ja Võro asuvad MM-il võistlustulle | Kergejõustik

Pariisi olümpiamängud algavad 26. juulil.

Lõpuks, kui uuendatud artikkel räägib sprinter Shelly-Ann Fraser-Pryce’ist, kes plaanib oma kergejõustiku karjääri lõpetada pärast 2024. aasta Pariisi olümpiamänge. Fraser-Pryce on üks kõige edukamaid kergjõustiklasi maailmas, võites mitmeid olümpiamedaleid ja maailmameistrivõistluste tiitleid. Tema otsus lõpetada karjäär peakski tunduma väärikas ja see annab võimaluse austada tema saavutusi. Ehkki tema lahkumine jääb veel kaugesse tulevikku, on selge, et tema panus kergjõustikumaailma jääb alatiseks meelde.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga