Lõiv sõitis end Lõuna-Aafrikas mitmepäevasõidul pjedestaalile | Jalgrattasport

2232015hb8det24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime jalgrattaspordist ja Eesti ratturi Tanel Lõivi suurepärasest saavutusest Lõuna-Aafrika mitmepäevasõidul. Lõiv näitas muljetavaldavat jõudu ja vastupidavust, sõites end pjedestaalile selles karmis ja nõudlikus võistluses. Tema saavutus on suurepärane näide Eesti spordi edust rahvusvahelisel areenil. Lõiv on tõestanud end olevat üks Eesti parimaid jalgrattureid ning on pannud meie riigi kaardile spordimaailmas. Selle saavutuse üle võime kõik uhke olla!

Neljapäeval algas Lõuna-Aafrika Vabariigis maastikuratturite 1. kategooria mitmepäevasõit Momentum Medical Scheme Tankwa Trek Presented by Biogen. Janika Lõiv sõitis end koos naiskonnakaaslase Yana Belomoinaga (KMC-Ridley Women Elite Team) 26-kilomeetrisel avaetapil kolmandaks.

Esimesel etapil võidutsesid Mona Mitterwallner ja Candice Lill (Cannondale Factory Racing) ajaga üks tund, üks minut ja 12 sekundit. Duo Danielle Strydom ja Vera Looser (Efficient Infiniti Insure) kaotasid neile ühe minuti ja kuue sekundiga ning Lõiv ja Belomoina ühe minuti ja 44 sekundiga, vahendab ejl.ee.

“Oli üsna intensiivne ja närviline sõit. Grupp läks kiirelt kaheks. Viis naiste tiimi said vahe sisse ning me olime Yanaga nende seas,” kirjeldas Lõiv. “Sõitsime 16 km kõik koos ning seejärel läksid Mona ja Candice oma teed. Peale neid läksid Annie ja Malene teise paarina eest ära ning lõpuks hakkasime vaikselt teisest kahest paarist samuti maha jääma, kuid kannatasime ja rippusime ikka kuidagi järgi neil kuni Vera ja Danielle said omakorda minema.”

“Kui lõpuni oli kaheksa kilomeetrit veel, sõitsime 4.-5. koha peal,” jätkas rattur. “Järgmisel hetkel nägime Annie’i ja Malene’i tee ääres, parandades midagi. Möödusime neist ja jäime koos teise paariga kolmanda koha peale sõitma. Õnneks nad olid meist nõrgemad ja suutsime täna läbi õnne võtta kolmanda koha.”

Loe rohkem:  Lõiv ja Belomoina pälvisid LAV-is etapivõidu | Jalgrattasport

Meeste tiimidest olid parimad Alexander Miller ja Matthew Beers (Toyota Specialized; 51.52), Gunnar Holmgren ja Martins Blums (KMC-Ridley Men Elite Team; +0.36) ning Pieter du Toit ja Jaedon Terlouw (Pyga Eurosteel; +1.52).

Reedel sõidavad maastikuratturid 88 kilomeetrit. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.

In conclusion, Lõiv’s impressive performance in the multi-day cycling race in South Africa is a testament to his dedication and skill as a cyclist. By securing a place on the podium, he has not only brought pride to himself, but also to the entire cycling community in Estonia. His achievement serves as an inspiration to up and coming cyclists, as well as a reminder of the potential that exists within our country. Lõiv’s success in South Africa showcases the talent and determination of Estonian athletes and solidifies our reputation in the world of cycling. Congratulations to Lõiv on this fantastic accomplishment!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga