llon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia võitis Mirtel Maasikas | Kunst

2245926h96b4t24

Tere tulemast! On suur rõõm teatada, et llon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia võitis sel aastal andekas Mirtel Maasikas. See auhind tunnustab noori kunstnikke, kes on oma loomingu ja loomingulise annetusega silma paistnud. Mirtel Maasikas on andekas kunstnik, kelle tööd on inspireerivad ja mõjukad. Tema looming on täis elujõudu ja värve, mis jutustavad lugusid ning kutsuvad vaatajaid avastama uusi emotsioone ja tundeid. Tema võit llon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia üle on suur saavutus ning meil on hea meel teda tunnustada.

5. veebruaril, Ilon Wiklandi 94. sünnipäeval, kuulutati Haapsalus välja Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi järjekordne laureaat. Žürii hinnangul pälvis võidu seekord 15-aastane Mirtel Maasikas.

Rocca al Mare koolis ja Sally Stuudios õppiva Maasika puhul tõi žürii välja, et tegemist on väga andeka noore kunstnikuga, kes on oma detailirohketes töödes suutnud oskuslikult kokku sulatada erinevaid stiililahendusi.

Seekord tuli konkursil osalejatel esitada üks töö vabal teemal ja teha illustratsioonid Piret Pääri poolt ümber jutustatud rahvajutule “Kullalaev”.

Maasikas osales Wiklandi noore kunstniku konkursil esimest korda. Konkursil soovitas tal osaleda klassijuhataja Leini.

“Kunstiga olen tegelenud nii kaua, kui olen osanud. See annab mulle võimaluse luua midagi, mida varem ei olnudki olemas,” rääkis noor laureaat.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Mirtel Maasikas võites Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia on tõepoolest väga suurepärane saavutus. Tema kunstilooming on kindlasti väärt tunnustust ning preemia on vaid tõestuseks selle kohta. See annab ka tunnustust Eesti kunstiareenile ja aitab tõsta noorte kunstnike profiili nii kodu- kui ka välismaal. Loodame, et see preemia toob Mirtelile veel rohkem edu ja võimalusi oma kunstiloomingut edasi arendada.

Loe rohkem:  Pildid: Tallinna reklaamtahvlitele kerkis hävinud linnaruumi kujutav näitus | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga