Eesti noored suusahüppajad tulid Põhjamaade meistriks | Suusahüpped

2311503hfd23t24

Eesti noored suusahüppajad on võitnud Põhjamaade meistrivõistlustel suurepärase võidu, tõestades oma talenti ja pühendumust spordile. Nende võidukas esitus on tõestuseks sellele, et Eesti talendid suusahüpetes on maailmatasemel ning võimelised saavutama suuri saavutusi rahvusvahelisel areenil. Nende võidurõõm teeb kogu riigi uhkeks ning annab lootust tulevastele spordipõlvkondadele. Eesti suusahüppajad on kindlasti väärt tunnustust ja tähelepanu oma silmapaistva saavutuse eest.

Otepääl toimuvatel Põhjamaade noorte meistrivõistlustel suusahüpetes ja kahevõistluses võtsid Eesti suusahüppajad meeskondlikus arvestuses ülekaaluka esikoha.

Suusahüpetes said meeskondlikus arvestuses ülekaaluka võidu Eesti suusahüppajad Kaimar Vagul ja Andero Kapp, kes teenisid esikoha 484 punktiga. Teise ja kolmanda koha saavutasid Soome võistkonnad Aatu Ylimäki ja Eeli Keränen 442 punktiga ning Veeti Hyvärinen ja Juho Ojala 402,5 punktiga. Kokku oli võistlustules kümme võistkonda. 

Naiskondlikes suusahüpetes näitasid kaksikvõidu väärilisi hüppeid Soome naiskonnad. Esikohal soomlannad Emilia Vidgren ja Oosa Thure 384 punktiga. teise koha saavutasid Aino Kanervala ja Julia Äikiä 340,5 punktiga. Kolmandaks tulid norralannad Ingrid Graesli ja Marie Liane 293 punktiga. 

Kahevõistluse meeskondlikus sprindis on suusahüppaja Kaimar Vagul võistlustules koos Karel Pastarusega ning duo hoiab pärast suusahüppeid ja enne murdmaasõitu esimest kohta. Esimesed jälitajad, Norra I võistkond Erik Leiramo ja Alvin Le, on kuue sekundi kaugusel. Kolmandalt kohalt, üheksa sekundi kauguselt, stardivad murdmaale Soome I võistkonna liikmed Eemeli Kurttila ja Peter Räisänen. 

Kahevõistluse naiskondlikus arvestuses on murdmaale minnes esimesena stardis Norra võistkond koosseisus Nora Helene Evans ja Ingrid Graesli. Nende järel stardivad 25 sekundit hiljem Soome I võistkond Aino Karnevala ja Anna Kerko ning 29 sekundi pärast Soome II võistkond Emilia Vidgren ja Nonna Laitinen. 

Eesti noorte suusahüppajate võit Põhjamaade meistrivõistlustel on suurepärane saavutus ning tunnustus nende pühendumusele ja treeningutele. Nende võit näitab, et Eesti suusahüppe tase on tõusuteel ning noored sportlased on valmis võitlema kõrgeimal tasemel. See võit innustab teisi noori suusahüppajaid järgima nende eeskuju ning unistama suurtest saavutustest rahvusvahelisel areenil. Eesti suusahüppajad on tõestanud, et neil on potentsiaali saavutada suuri asju ning meil kõigil on põhjust olla nende üle uhked.

Loe rohkem:  Aigro kogus lennumäel MK-punkte, sloveenidele kaksikvõit | Suusahüpped

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga