Nõmmel avati olümpiavõitja Jüri Tarmaku bareljeef | Kergejõustik

2257143hf01at24

Tänul, Nõmmel avati muljetavaldav bareljeef kergejõustiku olümpiavõitja Jüri Tarmaku auks. See silmapaistev skulptuur on pühendatud Eesti kergejõustiku legendile ja tema olümpiavõidule. Tarmak võitis olümpiamängudel mitmevõistluses kuldmedali ning on jätnud jälje Eesti spordiajalukku. Bareleefi avamine on tähtis sündmus kogu kogukonnale ning rõhutab olulist rolli, mida sport ja sportlased mängivad meie ühiskonnas. See on austusavaldus Tarmaku pühendumusele ja saavutustele kergejõustikumaailmas ning meenutab meile tema võitmatut vaimu.

Tallinnas Nõmme Gümnaasiumi spordihoones avati kõrgushüppe olümpiavõitja Jüri Tarmaku bareljeef.

Säravale vilistlasele pühendatud mäletustähis asub Nõmme Gümnaasiumi spordihoone fuajees kahe meetri ja 23 sentimeetri kõrgusel. Just selle tulemusega võitis Tarmak 1972. aasta Müncheni olümpiamängudel kuldmedali, ületades rulltehnikat kasutades lati.

Bareljeefi autor on skulptor Mati Karmin. Idee sai teoks koolipere ja vilistlaste eestvedamisel. Õpilastel on nüüd lihtsalt näha ja tunnetada, et kui kõrgelt Tarmak olümpiakulla võitmiseks lati ületas.

Kokkuvõttes võib öelda, et Nõmmel avatud olümpiavõitja Jüri Tarmaku bareljeef on oluline samm Eesti kergejõustiku ajaloo jäädvustamisel. Tarmak on andnud märkimisväärse panuse Eesti spordi arengusse ning tema saavutused teenivad kindlasti tunnustust ja tähelepanu. Bareljeefi avamine Nõmmel näitab austust ja imetlust meie sportlaste vastu ning loodetavasti innustab see ka tulevasi põlvkondi saavutama suuri eesmärke spordis. See on tõeliselt väärtuslik täiendus Nõmme linnaosa spordipärandile.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Erm alustas MM-i isikliku rekordiga | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga