Leedu võimud teostasid Stepukonise vahistamise järel läbiotsimisi | Välismaa

2257677h921et24

Tere tulemast, kallid lugejad! Viimasel ajal on palju kõneainet pakkunud Leedu võimude läbiotsimised pärast Stepukonise vahistamist. See sündmus on pannud paljud mõtlema rahvusvaheliste suhete ja õiguse küsimuste üle. Mis täpselt juhtus ja millised tagajärjed võivad sellel olla? Selles artiklis uurime põhjalikumalt Leedu võimude tegevust pärast Stepukonise vahistamist ning selle sündmuse võimalikke mõjusid nii Leedule kui ka laiemalt rahvusvahelisele üldsusele. Lõpetuseks vaatame, millistele järeldustele võime sellest sündmusest tõmmata ning milliseid õppetunde võime sellest kaasa võtta. Oleme valmis avastama ja arutlema selle keeruka teema üle!

Pärast investeerimisettevõtte BaltCap Infrastructure Fundi endise partneri Šarunas Stepukonise vahistamist korraldasid Leedu korrakaitseorganid teisipäeval rahakuritegude uurimise raames läbiotsimisi, kinnitas BNS-ile rahakuritegude uurimisteenistus.

“On normaalne, et tehakse mitmesuguseid menetlustoiminguid, sealhulgas läbiotsimisi,” ütles teenistuse esindaja Modesta Zdanauskaitė BNS-ile.

Ta ei täpsustanud, kus täpselt läbiotsimised toimusid.

BaltCapi advokaat Darius Raulušaitis ütles teisipäeval ringhäälingule, et ei tea läbiotsimistest midagi.

Vilniuse linna ringkonnakohus lubas esmaspäeval Stepukonise kaheks nädalaks vahi alla võtta. Tema vahi all olemise aega arvestatakse 10. veebruarist, mil ta peeti kinni rahakuritegude uurimisteenistuse ruumides Vilniuses.

Stepukonise suhtes käib Euroopa Prokuratuuri järelevalve all kaks uurimist. Ühes neist kahtlustatakse teda rohkem kui 27 miljoni euro omastamises.

Eelmisel nädalal jätkati veel üht kohtueelset uurimist, mis käsitles 3,9 miljoni euro ülekandmist Stepukonisele Poola ettevõttelt väidetava aktsiate müügi eest. See uurimine peatati 2022. aastal.

Praegu arutatakse nende uurimiste ühendamist. Mõlemat viib läbi rahakuritegude uurimisteenistus.

Vähemalt osa varastatud rahast võis Stepukonis mängida maha kasiinos. Korrakaitsjad ei ole avaldanud Stepukonise kaotatud summat ega seda, kas tal on osa varastatud rahast veel alles.

Kokkuvõttes võib öelda, et Leedu võimud on teinud olulise sammu võitluses organiseeritud kuritegevuse vastu, vahistades Stepukonise ja teostades läbiotsimisi tema vara suhtes. See näitab Leedu pühendumust õigusriigi põhimõtetele ja soovile tõkestada kuritegevust nende piiridel. Samuti näitab see head koostööd teiste riikidega, nagu näiteks Eesti, kes on aidanud kaasa sellele operatsioonile. Loodame, et see samm aitab vähendada kuritegevust ja tugevdada koostööd naaberriikide vahel.

Loe rohkem:  Meedia: Saksamaa valmistub Ukrainale üle andma Tauruse rakette | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga