Ukraina tulistas ööpäevaga alla kolm Vene sõjalennukit Su-34 | Välismaa

1709192474 2286441h08fbt24

Estonia was rocked by the news of Ukraine shooting down three Russian Su-34 military aircraft within a span of 24 hours. The incident has raised tensions between the two neighboring countries and has sent shockwaves throughout the region. As the world watches closely, the situation underscores the ongoing conflict in Eastern Europe and the complex relationships between nations. Estonia, like many other nations, is closely monitoring the situation and hoping for a peaceful resolution to the escalating tensions.

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Venemaa väed liiguvad Avdijivka suunal edasi. Ukraina kaitseväe ülem Oleksandr Sõrskõi teatas neljapäeval, et riigi väed tulistasid alla ööpäevaga juba kolm Venemaa sõjalennukit Su-34.

Oluline neljapäeval, 29. veebruaril kell 13.29:

– Vene väed liiguvad Avdijivka suunal edasi;

– Ukraina tulistas ööpäevaga alla kolm Vene sõjalennukit Su-34;

– Sõrskõi teatas venelaste välja tõrjumisest Orlivkast;

– Budanovi sõnul ei nõustu Ukraina kunagi sõja niiöelda külmutamisega.

Sõrskõi teatas venelaste välja tõrjumisest Orlivkast

Avdijivka ja Zaporižžja suunal, kus Vene okupandid jätkavad pealetungi, on olukord eriti pingeline, samas tõrjusid Ukraina kaitsejõud vaenlase välja Orlivka eeslinnast, ütles Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Oleksander Sõrskõi neljapäeval.

“Vaenlane jätkab pealetungi rindejoone mitmel suunal. Eriti pingeline olukord on kujunenud Avdijivka ja Zaporižžja suunal, kus Vene ründeüksused üritavad murda läbi meie väe kaitsest ja vallutada Tonenket, Orlivkat, Semenivkat, Berdõtšit, Krasnohorivkat,” kirjutas ta Facebookis, kommenteerides oma käiku vaenutegevuse piirkonda okupeeritud Donetski oblastis.

Tema sõnul jätkuvad rasked lahingud ka Verbove ja Robotõne kandis, kus vaenlane üritab kontrolli tagasi saada.

Ülemjuhataja märkis, et töö käigus avastati mõne väejuhi valearvestusi olukorra kontrollimisel ja vastase hindamisel, mis mõjutasid kaitse püsikindlust mõnel suunal, sest “lahingu edukus oleneb planeerimise kvaliteedist ja sellest, kui edukalt alluvad juhi plaani ellu viivad”.

Loe rohkem:  Venemaa tühistas viimasel hetkel kosmoselaeva stardi ISS-i juurde | Välismaa

Sõrskõi rakendas kohapeal kõik meetmed olukorra parandamiseks, eraldades täiendavat laskemoona ja ainelisi vahendeid ning reserve.

Ta tõi esile ka 3. üksikründe- ja 25. üksikdessantbrigaadi sõjaväelaste kangelaslikkust, kes tõrjusid Orlivka äärelinna läbimurdnud vaenlase välja.

Ukraina tulistas ööpäevaga alla kolm Vene sõjalennukit Su-34

Ukraina kaitsejõud teatasid neljapäeval, et nad lasid ööpäevaga alla kolm Vene ründelennukit Su-34.

“Pärast edukaid lahinguoperatsioone vaenlase lennuki vastu öösel vastu 29. veebruarit, on hävitatud veel kaks Vene lennukit: Su-34 hävitus-pommituslennukid Avdijivka ja Mariupoli suundadel,” teatas Ukraina kaitseväe ülem Oleksandr Sõrskõi Telegramis.

Varem teatasid Ukraina võimud Su-34 lennuki alla tulistamisest Ida-Ukrainas kella ühe paiku öösel. Ukrainska Pravda arvutuste järgi hävitas Ukraina veebruari jooksul kokku 13 Vene sõjalennukit.

Su-34 on suhteliselt moodne Venemaa hävitaja-pommitaja, mis võeti teenistusse 2014. aastal.

Vene väed liiguvad Avdijivka suunal edasi

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Venemaa väed liiguvad Avdijivka suunal edasi. 

Seda kinnitavad ka 28. veebruaril avaldatud geolokatsiooniga kaadrid. Vene väed tungisid edasi Orlivka ja Stepove lähistel. Vene sõjablogijad väidavad veel, et Orlivkas käivad juba ägedad lahingud.

Ukraina Tauria vägede pressiesindaja Dmõtro Lõhhovõi teatas juba 27. veebruaril, et riigi väed pidid ägedate lahingute järel Stepovest lahkuma. Lahingud käivad veel Berdõtši, Pervomaiske ja Tonenke lähistel. 

Lõhhovõi teatas samuti 28. veebruaril, et Ukraina väed võtsid sisse kaitsepositsioonid Tonenke-Orlivka-Berdõtši liinil. Piirkonna maastik soosib seal pigem kaitsvat poolt. 

Budanovi sõnul ei nõustu Ukraina kunagi sõja niiöelda külmutamisega

Sõja niiöelda külmutamine Venemaaga tähendab Ukraina alade okupeerimise tunnustamist ja seetõttu ei astu Ukraina kunagi sellist sammu, vahendas uudisteagentuur UNIAN kolmapäeval kaitseministeeriumi luurepeavalitsuse juhi kindralleitnant Kõrõlo Budanovi sõnu.

Budanov rõhutas seda intervjuus meediakanalile CBC News.

Loe rohkem:  Saarikko Soome Keskerakonna juhiks tagasi ei kandideeri | Välismaa

Samas tunnistas Budanov, et Venemaa suutis kuidagi hankida salajase informatsiooni Ukraina vastupealetungiplaanide kohta.

“Ma ei ütle rohkem kui president. Oleme saanud näiteks teavet ja ka tõendeid selle kohta, et plaanid said Venemaale teatavaks. See on tõsine probleem ja me võtame kasutusele meetmed,” lubas Budanov.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski teatas varem sel nädalal uue vasturünnakuplaani olemasolust, kuid võimaliku lekkimise ohu tõttu selle üksikasju ei avalikustata.

“Kõik ei lähe plaanipäraselt, kõik ei sõltu meist endist. Mõni asi sõltub meist, mõni meie partneritest, nii et mõnikord teatud protsessid viibivad. Peaasi, et oleks vasturünnaku plaan ja see plaan on olemas,” ütles Zelenski pühapäeval pressikonverentsil.

Samas ütles riigipea, et üksikasju ta avaldada ei saa, sest mida vähem inimesi Ukraina väe plaanidest teab, seda kiiremini tuleb võit .

“Ütlen teile ausalt: meie eelmise sügise vasturünnaku plaan oli Kremli laual enne vasturünnaku algust,” sõnas Zelenski.

Estonia is concerned about the recent escalation of tensions between Ukraine and Russia, particularly the news of Ukraine shooting down three Russian Su-34 military aircraft in just 24 hours. This incident highlights the volatile situation in the region and raises fears of further conflict. Estonia urges both parties to exercise restraint and seek diplomatic solutions to avoid any further escalation of violence. It is crucial for all involved to prioritize peaceful resolutions and work towards de-escalating the situation before it spirals out of control.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga