Leedu sai tulumaksujuhisega viivitamise eest Euroopa Komisjonilt hoiatuse | Välismaa

1707221113 2246967hcffat24

Tere tulemast Eestisse! Viimaseid uudiseid Leedu tulumaksujuhtimise viivitamise kohta on Euroopa Komisjonilt hoiatus võtnud avalikkust ja poliitikuid kõvasti sõnasõtusse. See on tekitanud palju segadust ja arutelu kogu Euroopas. Kuidas see mõjutab Leetu ja teisi Balti riike? Millised võivad olla selle tagajärjed? Kuidas see võib mõjutada ettevõtjaid ja tavakodanikke? Jääge kuulama, sest me uurime seda täpsemalt ja pakume teile kõige värskemaid uudiseid ja analüüse selle olukorra kohta.

Euroopa Komisjon saatis Leedule nn teise samba direktiivi riigisisesesse õigusesse ülevõtmisega viivitamise pärast ametliku hoiatuse, edastas teisipäeval äriuudiste portaal Verslo zinios.

Direktiiv näeb ette, et Euroopa Liidus tegutseva rahvusvahelise kontserni ettevõtted, mille aastakäive on üle 750 miljoni euro, peavad tasuma efektiivset tulumaksu vähemalt 15 protsenti.

Rahandusministeeriumist öeldi portaalile, et eelnõu on kavas arutada seimi kevadistungjärgul.

Teise samba direktiiv tuli EL-i liikmesmaade riigisisestesse seadustesse üle võtta tänavu 1. jaanuariks. Lisaks Leedule ei teinud seda õigel ajal veel kaheksa EL-i riiki.

Direktiivi meetme eesmärk on vähendada ettevõtete soovi suunata kasum väiksemate maksudega jurisdiktsioonidesse.

Eesti peaks hoolikalt jälgima Leedu olukorda seoses tulumaksujuhisega viivitamisega ja võtma sellest olukorrast õppust. Euroopa Komisjoni hoiatus peaks meile meelde tuletama, kui oluline on järgida õigusakte ja tähtaegu, et vältida võimalikke sanktsioone ja probleeme Euroopa Liiduga. Eesti peaks keskenduma oma maksupoliitika õigeaegsele ja nõuetekohasele rakendamisele, et tagada stabiilsus ja usaldusväärsus rahvusvahelisel tasandil. Sel viisil saame säilitada head suhted teiste Euroopa Liidu riikidega ja tagada meie majandusarengu jätkusuutlikkuse.

Loe rohkem:  Kim Jong Un loobus Lõuna-Koreaga ühinemise eesmärgist | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga