Leedu sai kallimalt laenu kui Eesti | Majandus

2234136hab1ct24

Tere tulemast Eestisse! Recent news about our Baltic neighbor, Leedu, securing a loan at a higher rate than Estonia has sparked interest in the economic developments of the region. As the conversation around economic growth and financial stability continues to gain traction, it is essential to understand the factors contributing to this discrepancy. Join us as we delve into the complexities of Leedu sai kallimalt laenu kui Eesti, exploring the implications for both countries and the broader context of the Baltic economies. Let’s unravel the intricacies of this economic news together.

Leedu kaasas riikliku võlakirja emisiooniga investoritelt 1,5 miljardit eurot intressiga 3,62 protsenti. Kuu aega tagasi korraldas sarnase emissiooni Eesti, mille käigus emiteeriti võlakirju miljardi euro väärtuses intressiga 3,35 protsenti.

Eesti kasuks mängis ajastus ja parem reiting, ütles SEB kapitaliturgude maakler Erik Laur.

Lauri sõnul võib kujunenud tootluse erinevuseks pidada väikest riskitaseme erinevust võrreldes Eesti võlakirjaga. Kui Eesti 10-aastasel paberil on S&P reiting AA-, siis Leedu noteeringul on selleks ühe koha võrra madalam A+.

Samuti mängis Lauri sõnul olulist rolli ajastus. “Eesti võlakiri emiteeriti 10. jaanuaril ning siis kauples Saksamaa 10-aastane riigivõlakiri 2,234 protsendi tasemel. Tänaseks on aga Saksamaa paberi hind langenud, mille tulemusel on tasuvus tõusnud ning püsib hetkel 2,337 protsendi ümbruses,” ütles Laur.

“Kui Eestil on kolm rahvusvahelisel turul kauplevat riigi võlakirja, siis Leedul on neid nüüdseks 15. Kokku oli Leedul enne tänast 31 aktiivset valitsuse võlakirja, Eestil aga 7,” sõnas Laur.

Kokkuvõttes võib öelda, et Leedu võttis laenu suurema intressimääraga kui Eesti, mis võib mõjutada nende majandust tulevikus. See näitab, et Eesti on suutnud säilitada oma krediidireitingut ja meelitada investoreid madalate intressimäärade ja tugeva majanduskasvu tõttu. Samas peab Leedu hoolikalt jälgima oma laenukoormust ja pöörama tähelepanu majanduse tasakaalule, et vältida tulevikus probleeme. See näitab, kui oluline on majanduse stabiilsus ja usaldusväärsus rahvusvahelisel tasandil.

Loe rohkem:  Eesti pankade 2023. aasta kogukasum ulatus 940 miljoni euroni | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga