Tokajev nimetas ametisse uue Kasahstani peaministri | Välismaa

2248080ha5a4t24

Täna nimetas Kasahstani president Kassym-Jomart Tokajev ametisse uue peaministri, kes asub juhtima riigi valitsust. Uus peaminister võtab vastutuse riigi poliitilise suuna eest ning täidab olulist rolli Kasahstani sise- ja välispoliitikas. Nimetamine on osa president Tokajevi järjepidevast püüdest tugevdada riigi valitsust ning viia ellu reforme. See samm jätkab Kasahstani poliitiliste struktuuride arengut ning kinnitab riigi soovi rahvusvahelise koostöö ja arengu suunas liikuda. Uus peaminister on seega oluline tegelane nii riigi sise- kui ka välisareenil.

Kasahstani president Kassõm Tokajev määras uueks peaministriks Olzhas Bektenovi.

Tokajev andis välja dekreedi, millega Bektenovist sai Kasahstani uus peaminister. Päev varem võttis Tokajev vastu Alihan Smailovi juhitud valitsuse tagasiastumise avalduse. 

43-aastane Bektenov juhtis alates 2023. aasta aprillist presidendi administratsiooni. Ta on varem riigis juhtinud ka korruptsioonivastast võitlust. 

Kasahstan sai teisipäeval veel uue rahandusministri, kelleks sai Madi Takijev. Ta oli varem parlamendi eelarvekomisjoni juht. Uueks majandusministriks sai Nurlan Baibazarov. 

Kasahstani president Kassym-Jomart Tokajev on ametisse määranud uue peaministri, kes jätkab ametis olnud peaministri Askar Mamin’i asemel. Tokajev avaldas usaldust uuele juhile, kinnitades tema võimekust riigi juhtimisel ja majandusarengu edendamisel. Uue peaministri ametissenimetamine näitab Kasahstani valitsuse pühendumust riigi arengule ning valitsuse soovi tagada stabiilsus ja järjepidevus. See samm võib tuua kaasa positiivseid muutusi riigi poliitilises ja majanduslikus dünaamikas ning tugevdada Kasahstani positsiooni rahvusvahelisel areenil.

Loe rohkem:  Saksa tööstustoodang kukkus kuuendat kuud järjest | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga