Hokiliit küsib riigilt nõu Iisraeli naiskonna julgeoleku tagamiseks | Eesti

1377488hdec4t24

Tere tulemast Eestisse! Hokiliit on pöördunud riigi poole, et tagada Iisraeli naiskonna turvalisus nende visiidil Eestisse. See küsimus toob esile olulise teema turvalisusest spordiüritustel. Riigi ja spordiühenduste koostöö on kriitiline selleks, et tagada kõigi osalejate julgeolek ja heaolu. Eesti seisab selle eest, et kõik sportlased tunneksid end meie riigis turvaliselt ning saaksid keskenduda oma võistlustele. See on oluline samm spordi ja rahvusvahelise suhtluse edendamiseks ning näitab Eesti pühendumust turvalisusele ja külalislahkusele kõigile, kes meie maad külastavad.

Eesti Jäähokiliit küsib siseministeeriumilt nõu, kuidas tagada Kohtla-Järvel korraldatavale turniirile saabuva Iisraeli naiskonna julgeolek. Siseministeeriumi lubas hokiliitu kindlasti abistada.

“Pöördume Teie poole ohuhinnangu saamiseks seoses Iisraeli koondnaiskonna osalemisega Kohtla-Järve MM-turniiril. Milliseid turvameetmeid peab Eesti riik vajalikuks rakendada praeguses olukorras Iisraeli naiskonna aga ka kõikide teiste turniiriga seotud inimeste, objektide jne turvalisuse tagamiseks?” küsis hokiliidu president Rauno Parras siseminister Lauri Läänemetsale saadetud kirjas.

Märtsi lõpus peetakse Kohtla-Järve jäähallis Rahvusvahelise Jäähokiföderatsioon (IIHF) naiste jäähoki maailmameistrivõistluste III divisjoni B grupi turniiri. Turniiril on Eesti külalisteks Iisraeli, Bosnia ja Hertsegoviina, Singapuri ja Tai koondnaiskond.

Parras viitas oma kirjas sellele, et tänavu jaanuaris otsustas IIHF-i juhatus turvalisuse kaalutlusel keelata Iisraeli U20 noormeeste koondise osalemise MM-turniiril Bulgaarias, kuid pärast Bulgaaria-poolsete turvameetmete kokku leppimist, mis sobisid ka rahvusvahelisele jäähokiliidule, seda otsust muudeti ning Iisraeli noormehed said turniiril osaleda.  

Nüüd ootab Eesti hokiliit Eesti võimudelt samuti ohuhinnangut ja plaane, kuidas võimalikke ohte ennetada. “Me eeldame, et riik ütleb, kuidas turvalisus peab olema tagatud,” ütles Parras ERR-ile ning viitas, et selline olukord on Eesti Jäähokiliidu jaoks esmakordne.  

Samas ei saa Eesti ju Iisraeli naiskonna vastuvõtmisest lihtsalt keelduda, lisas Parras: “See on ju rahvusvaheline võistlus, kuhu Iisraeli võistkond on ausalt oma koha välja teeninud!”

Loe rohkem:  Politsei loobub Tallinnas hoiatusmärkidest kiiruse mõõtmise ajal | Eesti

Parras toonitas oma kirjas siseministeeriumile, et hokiliidu peaeesmärk on tagada võistluse turvalisus nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele.

Kuna IIHF-i juhatuse järgmine koosolek toimub 12. veebruaril ja sellel arutatakse ka märtsikuise Kohtla-Järve turniiri küsimust, siis ootab Eesti hokiliit ministeeriumi vastust hiljemalt 9. veebruariks.

“Palume väga, et edastaksite meile Eesti Siseministeeriumi ametliku seisukoha ohuhinnangu kohta ja võimalikud riigipoolsed eri-turvameetmed, millega saaksime arvestada kõigi osapoolte jaoks turvalise turniiri korraldamiseks,” kirjutas Parras.

Hokiliidu president lisa, et edastas turniiri toimumise kohta info ka Iisraeli suursaatkonnale Helsingis.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles ERR-ile, et hokiliidu pöördumine on nendeni jõudnud ja ministeerium kindlasti abistab võistluste korraldajaid, kuid hetkel ei saa veel midagi täpsemat öelda.

Iisraeli sportlastel on ka teistel aladel tekkinud raskusi võistlustel osalemisega, seda eriti pärast seda, kui palestiina terroriorganisatsioon Hamas korraldas 7. oktoobril üllatusrünnaku Iisraelile ning see vastas massiivse sõjalise sissetungiga Gaza sektorisse, mis omakorda vallandas mitmel pool maailmas protestimeeleavaldused. Nii pidid Iisraeli meeste ja naiste jalgpallikoondis muutma sügisel oma mänguaegu.

Hokiliit on õigustatult pöördunud riigi poole, et tagada Iisraeli naiskonna julgeolek nende Eestis toimuva turniiri ajal. See näitab Eesti pühendumust rahvusvaheliste spordiürituste turvalisuse tagamisele. Julgeolekuprobleemid võivad mõjutada mitte ainult sportlasi, vaid ka kõiki üritusel osalejaid ja pealtvaatajaid. Valitsus peaks koostöös Hokiliiduga rakendama kõiki vajalikke meetmeid, et tagada kõigi osalejate ohutus ja meelerahu. Selline koostöö näitab Eesti kui vastutustundliku ja turvalise spordiriigi mainet.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga