Leedu peaminister esitas uueks kaitseministriks Laurynas Kasčiunase | Välismaa

2313861h2cfft24

Leedu peaminister on andnud oma otsuse kaitseministri ametikohale ning valituks osutus Laurynas Kasčiunase. See otsus on tekitanud palju elevust ja diskussioone nii Leedus kui ka välismaal. Kasčiunase taust ja kogemused lubavad eeldada, et ta suudab täita kõik peaministri seatud ootused ja kavandatud plaanid kaitseministri rollis. Uus ametisse nimetatud minister toob endaga uued ideed ja visioonid ning on valmis viima kaitseministeeriumi uuele tasemele.

Leedu peaminister Ingrida Šimonyte esitas uueks kaitseministriks parlamendi julgeoleku- ja kaitsekomisjoni esimehe Laurynas Kasčiunase, teatas valitsus teisipäeval.

“Kasčiunas esitati, pidades silmas tema kogemusi ja aktiivset tööd riikliku julgeoleku- ja kaitsekomisjoni esimehena, mis on riigikaitse tugevdamise lähiaja prioriteetide elluviimisel eriti oluline,” seisis avalduses.

Praegune kaitseminister Arvydas Anušauskas teatas oma tagasiastumisest eelmisel nädalal peaministri soovil.

Šimonyte ütles, et tegi Anušauskasele ettepaneku tagasi astuda, kuna ta oli olnud liiga passiivne viimase aja riigikaitse olulistes küsimustes nagu ajateenistusreform, täiendavate kaitserahastuse allikate otsimine ja aktiivse sõjaväereservi laiendamine.

President Gitanas Nauseda kavatseb kohtuda Kasčiūnasega kolmapäeval. Riigipea on öelnud, et otsuse langetamisel uue ministri osas on tähtis tagada kaitseministeeriumi töö sujuv jätkumine.

Kokkuvõttes on Leedu peaministri otsus nimetada uueks kaitseministriks Laurynas Kasčiunase oluline samm riigi kaitsevaldkonna tugevdamise suunas. Kasčiunas on kindlate poliitiliste vaadetega ja omab piisavalt kogemusi, et täita seda vastutusrikast ametikohta. Tema ametisse nimetamine võib kaasa tuua positiivseid muutusi Leedu kaitsepoliitikas ning tugevdada riigi julgeolekut. On oluline, et uus kaitseminister suudaks tagada Leedu relvajõudude valmisoleku ning panustada NATO liitlaste jätkuvasse koostöösse.

Loe rohkem:  Baškortostani rahutused tõstatasid taas küsimuse opositsioonist Venemaal | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga