Galerii: Kogo galeriis avati tõsist huumorit käsitlev näitus | Kunst

2229027hdd1et24

Tere tulemast Kogo galeriisse, kus avatakse põnev ja silmapaistev näitus, mis keskendub tõsisele huumorile kunstis. See ainulaadne näitus toob esile erinevaid kunstnikke, kes kasutavad huumorit oma loomingus, pannes külastajad naerma ja samal ajal mõtlema. Näitus on täis ootamatuid ja iroonilisi teoseid, mis kutsuvad publikut üles vaatama maailma läbi naljaka ja terava pilgu. Kogo galerii kutsub sind avastama kunsti, mis paneb sind naerma ja mõtlema samaaegselt. See on kindlasti üritus, mida kunstihuvilised Eestis ei tohiks mööda lasta.

Kogo galeriis avati tõsist huumorit käsitlev rühmanäitus “Kaheksajala rokokoo”, kus osalevad kunstnikud Eestist, Lätist ja Ukrainast, näituse kuraator on Šelda Puķīte.

Näitus kuulub galerii selle aasta programmi “Eksistentsi etendades”, mis vaatleb nii globaalseid kui ka isiklikke eksistentsiaalseid küsimusi ning näitab mõningaid viise, kuidas inimesed püüavad nendega toime tulla. 

“Kaheksajala rokokoo” toob kokku iroonia ja humoorika ulakuse poolest tuntud kunstnikud Eestist, Lätist ja Ukrainast. Koos pilavad nad ühiskonda ja loovad poeetilisi metafoore, mis kõik jutustavad inimeseks olemisest tänapäeva maailmas. Näitusel osalevad kunstnikud Kateryna Berlova, Eike Eplik, Alexei Gordin, Ivars Grāvlejs, Krišs Salmanis, Sabīne Vernere ja Elīna Vītola. Näituse kuraator on Šelda Puķīte.

Sõnapaar “kaheksajala rokokoo” pärineb 19. sajandi lõpust, mil kriitikud pilasid sellega arhitekt August Endelli kujundatud kuulsa Hofatelier Elvira dekoratiivset fassaadi Münchenis. Näitusel tähistab “kaheksajala rokokoo” tõsist huumorit – veidrat, pealtnäha mõttetut dadaistlikku nalja, mis ometi peidab endas midagi väga keerukat ja mitemekihilist.

“Kaheksajala rokokoo” on avatud 2. märtsini.

Kogo galeriis avatud näitus tõestab, et huumor on oluline osa kunstist ja elust üldiselt. Näituse kaudu saab külastaja avastada erinevaid kunstiteoseid, mis panevad teda naerma, samal ajal mõeldes sügavamatele teemadele. Näitus annab võimaluse näha kunsti läbi huumoriprisma ning avardab külastaja arusaama sellest, kuidas kunst saab olla lõbus ja mõtlemapanev samal ajal. Kokkuvõttes on näitus tõestuseks sellele, et kunst võib olla mitmekülgne ja haarata endasse erinevaid emotsioone ning mõtteid.

Loe rohkem:  Galerii: Edith Karlsoni "Hora lupi" saadeti Veneetsia biennaali poole teele | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga