Lätis algasid põllumeeste protestid | Välismaa

2244888hd55bt24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on Lätis puhkenud põllumeeste protestid, mis on kaasa toonud suured meeleavaldused ja liikluse peatamised üle kogu riigi. Põllumajandustootjad protestivad vastu uutele seadustele, mis nende sõnul ohustavad nende elatist ning panevad ohtu kogu põllumajanduse tuleviku riigis. Protestid on põhjustanud suurt segadust ja pingeid nii Lätis kui ka piiriülese liikluse osas. Rahulolematus valitsusega on viinud tuhandeid põllumajandustootjaid tänavatele, nõudes õiglast kohtlemist ja toetust nende elatusvahendite säilitamiseks.

Läti põllumehed alustasid esmaspäeval mitmes linnas proteste ning esitasid oma nõudmised valitsusele.

Põllumehed loodavad protestidega juhtida tähelepanu põllumajandussektoris valitsevatele probleemidele. 

Protestid toimuvad Liepajas, Salduses, Talsis, Tukumsis, Kuldigas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Jekabpilsis, Aizkraukles, Daugavpilsis, Rezeknes, Volmaris, Gulbenes, Limbažis ja Ogres.

Põllumehed nõuavad Venemaa ja Valgevene toiduainete impordi viivitamatut keelamist ilma üleminekuajata, Läti puu- ja köögiviljadele vähendatud viieprotsendise käibemaksumäära taastamist, bürokraatia vähendamist ja riiklikul tasandil kehtivate maakasutuspiirangute kaotamist, vahendas LSM. 

Läti põllumeeste protestid on oluline sündmus, mis vajab tähelepanu ja arutelu. See näitab, et põllumajandustöötajad on rahulolematud ning on valmis oma häält tõstma. Eesti ja teiste riikide põllumajandussektorid võiksid võtta sellest õppust ning kaaluda oma töötingimuste ja toetuste üle. Samuti peaks valitsus ja teised asjaosalised kuulama põllumeeste muresid ning leidma lahendusi, et tagada õiglane kohtlemine ja jätkusuutlikkus põllumajandussektoris. Koostöös saame paremini mõista ja lahendada põllumajandustöötajate väljakutseid, edendades seeläbi kogu piirkonna arengut.

Loe rohkem:  ISW: Euroopa Liit on andnud Ukrainale rohkem abi kui USA | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga