Läti registreeritud tööpuudus oli jaanuaris 5,7 protsenti | Välismaa

1292090h778at24

Tere tulemast Eestisse! Kas olete kuulnud, et Lätis oli jaanuaris registreeritud tööpuudus koguni 5,7 protsenti? See on üsna kõrge number ja võib mõjutada ka meie naaberriigi majandust. Kuid Eestis pingutame selle nimel, et hoida tööpuudust madalal ning luua uusi töövõimalusi meie elanikele. Meie eesmärk on pakkuda stabiilset ja kindlat tulevikku kõigile oma kodanikele ja seetõttu jälgime alati ka meie naabrite olukorda, et olla valmis kõikideks võimalikeks muutusteks. Tule avasta Eesti võlu ja võimalusi ning saa osa meie dünaamilisest ja arenenud ühiskonnast!

Registreeritud töötuse tase Lätis oli jaanuari lõpus 5,7 protsenti majanduslikult aktiivsest elanikkonnast ja eelmise aasta detsembriga võrreldes ei muutunud, selgub tööhõiveameti andmetest.

Jaanuari lõpus oli ametis arvel 51 197 töötut, mis on 853 inimese võrra rohkem kui kuu aega varem (50 344 töötut).

Registreeritud töötus oli jaanuaris madalaim endiselt Riia piirkonnas – 3,6 protsenti majanduslikult aktiivsest elanikkonnast, sama palju kui detsembris, ning kõrgeim Latgales – 11,2 protsenti, 0,2 protsendipunkti kõrgem.

Kurzemes tõusis registreeritud töötuse määr jaanuaris 0,3 protsendipunkti 7,6 protsendini majanduslikult aktiivsest elanikkonnast, Zemgales – 0,2 protsendipunkti 5,7 protsendini, Vidzemes – 0,1 protsendipunkti 8,7 protsendini.

Riias registreeritud töötuse määr jaanuaris ei muutunud ja jäi 4,2 protsendi tasemele majanduslikult aktiivsest elanikkonnast.

Eelmisel aastal oli Lätis registreeritud töötuse määr 5,7 protsenti.

In conclusion, the recent data showing that the registered unemployment rate in Latvia was 5.7% in January is a positive sign for the country’s economy. It indicates that the labor market is stable and that there are opportunities for employment. This is good news not only for Latvia but also for the region as a whole, as it reflects positively on the overall economic situation. It is important for Estonia to keep an eye on the unemployment rates in neighboring countries, as they can have an impact on the regional economy and labor market. Overall, this data is encouraging and bodes well for the future.

Loe rohkem:  Ka Taani lõpetas Nord Streami sabotaaži uurimise | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga