Kultuuriportaal soovitab: Jim Jarmuschi “Kummituskoer: samurai tee” Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

2135020h42b5t24

Tere tulemast Eesti kultuuriväravasse! Oleme siin, et tutvustada teile üht põnevat kultuurisündmust – Jim Jarmuschi filmi “Kummituskoer: samurai tee” Jupiteris. See kultuuriportaal soovitab seda vaatemängulist ja mõtlemapanevat filmi kõigile kino- ja kunstihuvilistele. Jarmuschi omapärane stiil ning sügavamõttelised teemad pakuvad publikule unustamatu elamuse. Olgu teil siis kavas Jupiteri külastamine või lihtsalt õhtune filmiõhtu, ärge jätke seda filmi vaatamata! Tutvuge lähemalt ning avastage kunsti ja kultuuri uusi kõrgusi koos meiega.

Ma olen peas korduvalt teinud Jim Jarmuschi parimate filmide edetabeleid ja enamasti jään selle järjestusega jänni, aga tema TOP3 hulka kuulub 1998. aastal valminud “Kummituskoer: samurai tee” (“Ghost Dog: The Way of the Samurai”) kahtlemata.

Kummituskoer on üksilduses elav samurai, kes elab isetehtud varjualuses mahajäetud hoone katusel koos puuritäie kirjatuvidega. Ta järgib iidseid samuraide õpetusi ja on võimeline jääma öises linnas tegutsedes nähtamatuks.

Kui mees saab maffiasündikaadi poolt käsu tappa oma ainukene sõber ja kunagine elupäästja, käitub Kummituskoer vastavalt samuraide eetikakoodeksile ning asub õigluse nimel võitlema.

USA üks tunnustatuim arthouse-lavastaja Jim Jarmusch (“Surnud mees”, “Armastajate igavene elu”) jätkab linateosega talle kuulsuse toonud üksildase võitleja teemat. Peaosas on Oscari-võitja Forest Whitaker (“Šotimaa viimane kuningas”).

“Kummituskoer: samurai tee” on vaadatav Jupiteris.

Jupiteri kino on uhke esitleja Jim Jarmuschi uusimale filmile “Kummituskoer: samurai tee”. Kõik ootused, mis on režissöörile korduvalt kõrgeks seatud, on täielikult õigustatud. See on intellektuaalne ja meeliülendav kogemus, mis ületab ootusi. Film pakub vaatajatele kõike – alates sügavast mõtiskelust kuni põneva visuaalse kogemuseni. Jarmusch on jälle näidanud, miks ta on üks tänapäeva filmimaailma tuntumaid ja edukamaid režissööre. “Kummituskoer: samurai tee” on kindlasti üks neist filmidest, mida ei tohiks ilma jätta ja Jupiteri kino on selle esitlemiseks ideaalne koht.

Loe rohkem:  Kultuuriportaal soovitab: Thomas Vinterbergi must komöödia "Järgmine ring" Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga