Lapimaal juhib Rovanperä, Linnamäe on üheksas | Autoralli

2129071h1660t24

Tere tulemast Eesti autoralli maailma! Lapimaal juhib Rovanperä ja Linnamäe on üheksas – nii kõlab hetkeseis meie põnevas autorallimaailmas. See põnev spordiala tõmbab kokku nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi fänne, kellele pakub pinget ja adrenaliini igal sõidul. Eesti on tuntud oma kaunite maastike poolest ja autoralli võimaldab sõitjatel nautida selle ilu täielikult. Olgu teie südamed valmis kiirete autode ja põnevate võidusõitude jaoks – Eesti autoralli ootab teid!

Soome meistrivõistluste arvestusse kuuluvat Lapimaa rallit juhib esimese päeva järel valitsev maailmameister Kalle Rovanperä (Toyota). Georg Linnamäe (Toyota) hoiab üheksandat kohta.

Rovanperä võitis esimesed neli kiiruskatset ja alles viiendal, lühikesel katsel oli Elfyn Evans (Toyota) temast kahe kümnendikuga parem. Kokkuvõttes juhib soomlane tiimikaaslase ees 24,6 sekundiga. Kolmas on parima Rally2 sõitjana Teemu Asunmaa (Škoda; +2.40,9).

Linnamäe sai esimese viie katse peale parimal juhul seitsmenda koha ja käis kolmandal katsel korraks ka teelt väljas, kuid sai jätkata. Kaotust liidritele on üle kolme minuti, aga näiteks Asunmaast lahutab teda 45,3 sekundit. Kaheksandal kohal olev Niclas Grönholm (Škoda) jääb 4,6 sekundi kaugusele.

Rovaniemi ümbruses peetav Lapimaa ralli lõppeb laupäeval, kui kavas on veel seitse kiiruskatset kogupikkusega üle 124 kilomeetri. Reedel jäeti seljataha üle 75 kilomeetri jagu katseid.

Kokkuvõttes võib öelda, et autoralli Lapimaal on olnud põnev ja pingeline. Rovanperä näitab oma juhtimisoskusi, olles ralli juhtpositsioonil, samal ajal kui Linnamäe on üheksandal kohal. Eesti rallisõbrad on kindlasti elevil ja toetavad oma sõitjaid lõpuni. See võistlus tõestab jälle kord, et ralli on ettearvamatu ja kõik võib muutuda viimase hetkeni. Loodame, et meie sõitjad suudavad ralli lõpetada tugevalt ja näidata head tulemust.

Loe rohkem:  RALLIBLOGI | Lappi lõpetas Rovanperä võidujada, Tänak jätkuvalt kolmas | Autoralli