Tartu Kunstimajas avati Heikki Leisi keskkonnateemaline näitus | Kunst

2241270h322dt24

Tere tulemast Tartu Kunstimajja, kus avati põnev keskkonnateemaline näitus kunstnik Heikki Leisilt! See ainulaadne väljapanek viib külastajad rännakule läbi looduse ilu ja haavatavuse. Leisi looming on täis sügavat mõtet ja emotsiooni, kutsudes publikut kaasa mõtlema ja arutlema meie suhte üle loodusega. Kunstniku oskuslik käsitlus tekitab sügava tunde ja paneb meid mõtlema meie endi rolli kohta looduse kaitsmisel. Ärge jätke seda võimalust kasutamata ning tulge avastage Heikki Leisi imeline näitus ise!

Uuel näitusel “Elu alles ees” küsib kunstnik, kas loodust saab veel päästa, et ka meie lapsed saaksid siin maailmas elada.

Heikki Leis on vabakutseline kunstnik, hariduselt skulptor, aga tuntud oma fotorealistlike joonistuste ning fotode poolest. Ta harrastab analoogfotograafiat ning ka selle näituse tööd on pildistatud filmile. Näitus “Elu alles ees” koosneb fotosarjast, viiest suureformaadilisest pliiatsijoonistusest ning installatsioonist.

Kunstniku sõnul on kliimakatastroof inimkonna üks suuremaid väljakutseid, aga paljudele pole see veel kohale jõudnud. Planeet Maa kihutab kuristiku poole, kuid selle asemel, et pidurit tõmmata, pannakse hoopis gaasi juurde, nendib kunstnik.

“Kõigepealt on see mõte, mis probleemi tahaks kajastada. Siis mõtled, kus on seda lavastada, kus see koht leida. Siis otsid neid lapsi, kes võiksid sobida. Ja siis ja kuna ma pildistan seda kõike filmi peale, siis seda lõpptulemust näed kodus alles kunagi siis kui filmi sisse skännid,” avas Leis oma tööprotsessi.

“Tihtipeale, kui loodusteadlased või poliitikud räägivad, siis tihtipeale paljudele ei jõua see keskkonna teema kohale. Võibolla et läbi kunsti saabki asju palju paremini edasi öelda. Teine oht on see, et kui mingist asjast liiga palju rääkida, siis tekib vastureaktsioon ja osadele see võib hakata vastu töötama, et jälle nad räägivad sellest kliimakriisist,” nentis Leis.

Loe rohkem:  Galerii: Leon Höllhumeri näitus "Vojaaž" EKA galeriis | Kunst

Näitus on avatud 3. märtsini.

Kunstimaja avamine Heikki Leisi keskkonnateemalise näitusega tõi Tartusse palju kunstihuvilisi ja keskkonnasõpru. Leisi kunstiteosed kutsuvad vaatajaid mõtlema looduse kaitsmise olulisusele ning kliimamuutuste mõjule meie planeedile. Näitus tõi esile Leisi ande ja pühendumuse keskkonnaprobleemide teadvustamisel kunsti kaudu. Tema tööd on inspireerivad ja panevad inimesi tegutsema keskkonnasõbralikumalt. Tartu kunstihoone oli suurepärane koht selle olulise teema esitlemiseks ning näitus jättis kindlasti kustumatu mulje kõigile külastajatele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga