Lägreid võitis ka ühisstardist sõidu, rootslane esmakordselt pjedestaalil | Laskesuusatamine

2291127h3ccdt24

Estonias on põnevust tekitanud Lägreidi võidukas esinemine ühisstardist sõidul, kus rootslane jõudis esmakordselt pjedestaalile. Laskesuusatamine on alati olnud oluline osa Eesti spordikultuurist ning Lägreidi saavutus on toonud rõõmu paljudele fännidele üle riigi. Tema jõuline ja sihikindel esinemine näitab, et Eesti laskesuusatajatel on sel hooajal suuri võimalusi rahvusvahelisel areenil särada. Antud võit on kindlasti märkimisväärne verstapost Eesti laskesuusatamise ajaloos.

Laskesuusatamise MK-etapil Norras Oslos sai Sturla Holm Lägreid teist päeva järjest rõõmustada, kui võitis laupäeval 15 km ühisstardist sõidu. Seekord mahtusid esikaheksasse vaid kaks norralast.

Viimasesse tiiru jõudsid liidritena üheaegselt seni veatult lasknud Tarjei Bö ja Benedikt Doll, kolmandal kohal olnud Sebastian Samuelsson kaotas neile 23 sekundit. Püstitiir ei hellitanud aga triost kedagi: Bö ja Samuelsson lasid kolm ning Doll kaks trahvi.

Konkurentide eksimuste tõttu tõmbas pikima kõrre tiiru liidritest pool minutit hiljem jõudnud Sturla Holm Lägreid (1+0+0+0), kes edestas ülivõimsa viimase ringi sõitnud ja ennast teiseks rebinud Dolli (0+0+0+2) 6,4 sekundiga. Karjääri parima võistluse teinud ja esmakordselt pjedestaalile kerkinud rootslane Jesper Nelin (0+1+0+0) kaotas ka reedel individuaaldistantsil võidutsenud Lägreidile 9,9 sekundiga.

Johannes Thingnes Bö tegi juba esimeses lamadestiirus kolm möödalasku, kolmandas tiirus lisandus veel üks ning viimases püstitiirus kaks eksimust. Kuue möödalasu kiuste sai Norra täht ikkagi 14. koha, kaotust koondisekaaslasele kogunes 1.05. Ainsana sai kõik 20 märki maha sakslane Justus Strelow, kes kaotas 33,1 sekundit ja sai kaheksanda koha.

Enne võistlust:

Laupäevane stardirivi pakub Norra laskesuusafännidele rõõmu, sest esimeses kahes reas pole ühtki mittenorralast. Stardinumbriga üks saab lähte MK-sarja üldliider ning äsja Tšehhis kolm MM-tiitlit võitnud Johannes Thingnes Bö, tema kõrvalt stardivad vend Tarjei ning Johannes Dale-Skjevdal.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Eestlannad jätkavad laskesuusa MM-i, Tomingas esimesena rajal | Laskesuusatamine

Teises reas on Vetle Sjaastad Christiansen (number 4), tema kõrvalt saavad lähte Sturla Holm Lähreid (5) ning Endre Strömsheim (6). Kolmandas reas seisavad rootslane Martin Ponsiluoma (7) ja sakslased Johannes Kühn (8) ning Benedikt Doll (9).

Sel hooajal on ühisstartides võidutsenud vaid Christiansen ja Johannes Thingnes Bö, kes on võitnud kaks etappi. Hooaja esimeses kahes stardis ei pääsenud mittenorralased ka pjedestaalile, kuid MM-il teenis lätlane Andrejs Rastorgujevs (18) hõbeda ning prantslane Quentin Fillon Maillet (16) pronksi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Lägreid suutis võita ka ühisstardist sõidu ning sellega tõestada oma võimeid laskesuusatamises. Samuti oli see esmakordne kord, kui rootslane pääses pjedestaalile, näidates, et sportlased üle kogu maailma on võimelised saavutama suuri saavutusi. See võit tõi kahtlemata rõõmu nii Lägreidile kui ka tema fännidele ning tõstab tema positsiooni laskesuusatamises. Eesti spordisõprade jaoks on see kindlasti positiivne uudis ning loodetavasti jätkab Lägreid veelgi suuremate saavutuste poole püüdlemist tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga