Bulgaaria lõpetas Vene nafta sisseveo | Välismaa

2290788hf092t24

Tere tulemast! Bulgaaria otsus lõpetada Vene nafta sissevedu on tekitanud suurt kõneainet nii kodumaal kui ka välismaal. See otsus on tugev samm suveräänsuse ja energiavarustuse mitmekesistamise suunas. Paljud riigid vaatavad nüüd Bulgaaria suunas eeskuju võtmiseks ning uurivad alternatiive oma energiavarustuse tagamiseks. See on samm, mis võib muuta mitte ainult Bulgaaria, vaid ka kogu regiooni ja isegi maailma energiaturu dünaamikat. Oleme tänulikud, et saame olla tunnistajaks nendele ajaloolistele muutustele.

Bulgaaria, kellel oli Euroopa Liidu eriluba Vene nafta sisseveoks, lõpetas selle.

Bulgaarial oli Euroopa Liidu eriluba importida Vene naftat mereteid pidi selle aasta lõpuni, kuid Bulgaaria parlament langetas detsembris otsuse, et kogu Vene nafta sissevedu lõpeb alates märtsist.

Bulgaaria ostis erandiga Vene naftat kallimalt kui Euroopa Liidu seatud hinnalagi ette näeb ja väljaande Politico andmetel teenis Kreml alates sanktsioonide algusest Bulgaariale müüdud nafta pealt kokku kaks miljardit eurot.

Vene nafta asemel impordib Bulgaaria naftat peamiselt Kasahstanist, aga ka Iraagist ja Tuneesiast.

Bulgaaria otsus lõpetada Vene nafta sissevedu on julge samm, mis võib tuua kaasa olulise muutuse nende energiasektoris. See otsus näitab nende soovi vähendada sõltuvust Vene energiast ning liikuda rohkem keskkonna- ja energiatõhusamaks tuleviku poole. Samuti võib see kujuneda positiivseks eeskujuks teistele riikidele, kes võitlevad oma energiavarustuse mitmekesistamise eest. Loodame, et see samm aitab kaasa tervislikumale ja kestlikumale energiamaastikule nii Bulgaarias kui ka kogu Euroopas.

Loe rohkem:  Prantsusmaa toodab Ukrainale 78 Caesari liikurhaubitsat | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga