Lõiv ja Belomoina pälvisid LAV-is etapivõidu | Jalgrattasport

2253960h477ct24

Tere tulemast kõigile jalgrattasõpradele! Oleme väga uhked teatada, et meie enda kodumaised ratturid Kristjan Lõiv ja Liisi Belomoina on võidukalt esindanud Eestit Läti ametlikul jalgrattavõistlusel, võites seal etapi. Nende saavutus on toonud suurt uhkust meie rahvale ja tõestab Eesti jalgrattaspordi kiiret arengut. Loodame, et see võit innustab veelgi rohkem noori tulevikus jalgrattasporti harrastama ning annab meie riigile veel rohkem võimalusi rahvusvahelisel spordiareenil särada. Aitäh, Kristjan ja Liisi, et olete meid kõiki inspireerinud!

Lõuna-Aafrika Vabariigis jätkunud maastikuratturite 1. kategooria mitmepäevasõidu Momentum Medical Scheme Tankwa Trek Presented by Biogen pikimal, kolmandal etapil pälvis Janika Lõiv koos naiskonnakaaslase Yana Belomoinaga (KMC-Ridley Women Elite Team) võidu.

96-kilomeetrisel etapil pälviti esikoht ajaga neli tundi 56 minutit ja 28 sekundit. Mitmepäevasõidu üldliidrid Candice Lill ja Mona Mitterwallner (Cannondale Factory) kaotasid neile viie sekundiga ning kolmanda koha teeninud Vera Looser ja Danielle Strydom (Efficient Infiniti Insure) seitsme minuti ja 20 sekundiga, vahendab ejl.ee.

“Esimesed kaks tundi oli korralik matkamine. Seejärel tuli tõus ja kolm paari said eest ära, meie nende seas,” rääkis Lõiv võistluse järel. “Tegime ise palju tööd ja liidrid olid meie tuules. Esimesel tõusul jätsime kolmanda paari maha ja kuni Merino Monsteri tõusuni (64. kilomeetril) liikusime minu meelest üsna aeglases tempos koos liiderpaariga.”

“Viis kilomeetrit enne lõppu hakkas jälle paugutamine pihta ja läks lahti tõeline võistlus esimese koha peale. Ma suutsin end sättida viimastele singlitele minnes esimesele positsioonile ja viimasele 500 m jõudsime väikese vahega liiderpaari ees. Tegime veel kiirenduse ja olimegi esimesena finišis,” lisas eestlanna.

Üldarvestuses jätkavad liidritena Mitterwallner ja Lill (10:03.19). Lõiv ja Belomoina (10:10.12) hoiavad teist ning Looser ja Strydom (10:18.07) kolmandat kohta.

Loe rohkem:  Madis Mihkels avab hooaja Austraalias | Jalgrattasport

Viimasel etapil on kavas 57 kilomeetrit.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eesti jalgratturid Margus Lõiv ja Janika Belomoina saavutasid Läti Velotuuril suurepäraseid tulemusi, võites etappidel esikoha. Nende saavutused toovad rõõmu kogu Eesti rattaspordi kogukonnale ning näitavad meie sportlaste kõrget taset rahvusvahelisel areenil. Loodame, et Lõiv ja Belomoina jätkavad sama tublilt ka tulevikus ning toovad Eestile veel palju rõõmu ja uhkust oma saavutustega jalgrattasportis. Soovime neile jõudu ja edu edaspidiseks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga