Kuressaare ametikoolis hakatakse õpetama tuuleparkide hooldajaid | Eesti

2083682h373ct24

Tere tulemast Kuressaare ametikooli, kus tulevad tuuleenergia spetsialistid saavad nüüdsest kvaliteetse hariduse ja praktilise kogemuse. Uudis sellest, et kool hakkab õpetama tuuleparkide hooldajaid on põnev areng Eesti energiasektoris. Tuuleenergia on üha olulisem osa meie riigi energiamajanduses ja vajab pädevaid spetsialiste, et tagada selle jätkusuutlik kasutamine. Kuressaare ametikooli programm pakub mitmekülgseid teadmisi ja oskusi, et valmistada ette järgmise põlvkonna tuuleenergia spetsialiste. Liitu meiega ja saa osa sellest põnevas arengus!

Kuressaare ametikoolis valmistutakse õpetama ameteid, mida ei Eestis ega lähiriikides veel kusagil ei õpetata. Kui lähikümnendil peaks hüppeliselt juurde tekkima tuuleparke nii maal kui ka merel, siis seni pole nende hooldajaid Eestis koolitatud. Hinnanguliselt võiks aastate pärast olla vajadus tuhatkonna sellise töökoha järele.

Kõik see, mis elektrit andvate tuulikute ülemisse kastikesse on ära peidetud, on näha läbipaistvas kastis. Ja Kuressaare ametikoolis on see tuulikute õppesimulaatoriks. Just seal hakkavad tulevased tehnikud oma esimesi teadmisi tuulikute ehituse põhimõtetest teada saama.

“Algasjad ei muutu, Ohmi seadus jääb ikka Ohmi seaduseks, aga kõik see ülemine ots, see muutub pidevalt. See ongi õppeprotsessis hästi oluline, et sa pead kogu aeg olema samm ees,” lausus Festo tuulikusimulaatorite müügijuht Hannes Villo.

Kaks aastat on tehtud ettevalmistusi ja sellel sügisel tahaks Kuressaare ametikool võtta õppima  tulevasi spetsialiste, kes  hakkaksid maa ja taeva vahel  hooldama tuulikute labasid.

“Tegemist on kahe erineva erialaga. Üks on elektrituuliku labade hooldaja, kes siseneb tuulikusse, ronib torni ja riputab ennast ohutuskõite abil alla ja remondib tuuliku laba, kui on vaja. Teine eriala on elektrituuliku tehnik, kelle ülesandeks on hooldada tuulikut ja vajadusel kõrvaldada väiksemad vead,” lausus Kuressaare ametikooli direktor Neeme Rand.

Loe rohkem:  Eesti Päevaleht: Herem lahkub suvel kaitseväe juhi ametist | Eesti

Mitmed suured tuulepargid nii maismaal kui ka merealadel on järgneva 10 aasta  jooksul valmimas. Ja nendega seoses tekkib vajadus tuulikute hooldajate ametikohtade järele.

“Kui meil Eestis on näiteks aastal 2030 paar tuhat megavatti püsti ja aastal 2035 võib olla 3000 kuni 5000 megavatti, siis me räägime ikkagi 500 kuni 1000 tehnikust, kes neid tuuleparke töös hoiavad,” lausus tuuleenergia assotsiatsiooni juhatuse liige Kuido Kartau.  

Üks kindel tingimus saab aga  olema tulevastel tuulikute hoolduse spetsialistidel – nad ei tohiks kõrgust karta. Kuressaare ametikool tahab püsti panna ühe väiksema täispikkuses tuuliku, kuhu saab nii sisse kui ka  üles ronida.

Kuressaare ametikooli uus programm tuuleparkide hooldajate õpetamiseks on oluline samm taastuvenergia valdkonna arengus Eestis. See annab noortele võimaluse omandada praktilised oskused ja teadmised tuuleenergia hooldustöödeks ning aitab kaasa rohelisema tuleviku loomisele meie riigis. Tuuleenergia on oluline osa Eesti energiamajandusest ning selle valdkonna spetsialistide nõudlus on kasvamas. Kuressaare ametikooli algatus on tervitatav ning aitab kaasa Eesti sõltumatusele fossiilkütustest ning keskkonnasõbralikuma energia tootmisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga