Kolmapäeval tuleb kuni 10 kraadi külma | ilm

2203465h9922t24

Tere tulemast Eestisse! Kolmapäeval ootab meid karm talv. Ilmaennustajad hoiatavad, et temperatuur võib langeda kuni 10 kraadi alla nulli. See tähendab, et meid ootavad ees külmad ja kargad ilmad. On aeg valmistada endale sooja riietust ja lõket, et hoida end soojas selle keerulise ilma ajal. Kuid ärge laske sellel ennast heidutada – Eesti talv on kaunis ja võimas ning pakub meile hulgaliselt võimalusi nautida selle karget ilu. Tule ja avasta meie talve võlusid!

Ööl vastu kolmapäeva tekib Taani väinade kohal madalrõhkkond, mis üle Lõuna-Rootsi ja Baltimaade itta liigub. Sajab lund, Lõuna-Skandinaavias ning meie lõunanaabrite juures ka lörtsi.

Ööl vastu kolmapäeva on Eestis taevas pilves, kuid esineb ka selgimisi. Pärast keskööd sajab Saaremaal ja ka mandri lõunaservas lund. Puhub idakaare tuul 2 kuni 8, rannikul iiliti 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -3 kuni -9, kohati kuni -14 kraadi.

Kolmapäeva hommik tuleb pilves selgimiste ja kohatise lumesajuga. Puhub kirde- ja idatuul 5 kuni 11, rannikul puhanguti 17 meetrit sekundis. Miinuskraade on termomeetril -3 kuni -9, Kirde-Eestis kuni -11 kraadi.

Ka päev tuleb pilves selgimistega ning mitmel pool sajab vähest lund. Tuul puhub põhjast ja kirdest 4 kuni 10, rannikul iiliti 14 meetrit sekundis. Õhtul tuul vaibub. Külma on päeval -3 kuni -9 kraadi.

Kui neljapäev tuleb meil muutliku taevaga ning kohati sajab veel kergelt lund, siis reedel on pilvisus juba vähene ning sademeid enam karta pole.

Nädalavahetuseks on oodata pilves selgimistega ilma. Laupäeval sajab mitmel pool lund ja tuiskab, kuid pühapäev tuleb taas olulise sajuta.

Järgmised paar päeva on õhutemperatuur veel languses, näiteks ööl vastu reedet on külma keskmiselt lausa 15 ning päeval 10 kraadi. Laupäevast hakkab ilm taas pehmenema. Pühapäeva öösel on miinuskraade keskmiselt 7 ning päeval juba vaid 3.

Loe rohkem:  Esmaspäeval võib sada nii lund, lörtsi, kui ka jäävihma | ilm

Kokkuvõttes võib öelda, et kolmapäeval oodatakse Eestis üsna jahedat ilma, kus temperatuur võib langeda kuni 10 kraadi alla nulli. See tähendab, et on oluline kanda soojemaid riideid ja olla ettevaatlik välitingimustes liikudes. Samuti tuleks jälgida ilmateadet, et vajadusel võtta tarvitusele lisameetmeid külmaga toimetulekuks. Oluline on end valmis seada ja hoolitseda selle eest, et külmemad ilmad ei mõjutaks meie igapäevast tegevust oluliselt.

See sissekanne postitati aastal ilm. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga