Suursaarte lennuliine hakkab teenindama NyxAir | Eesti

2010902h1d9ct24

Tere tulemast Eestisse! Suursaarte lennuliinide teenindamine saab peagi uue hingamise, kui NyxAir hakkab oma teenuseid pakkuma. See on suurepärane uudis kõigile, kes soovivad külastada Saaremaad, Hiiumaad ja teisi Läänemere suursaari. NyxAir on tuntud oma professionaalse teeninduse ja mugavate lennukite poolest ning nende saabumine Eesti turgudele toob kaasa uusi võimalusi avastada meie kauneid saari. Olge valmis kogema kvaliteetset lennutransporti ja avastama Eesti ilu kõrgelt!

Tallinna-Kärdla ja Tallinna-Kuressaare lennuliinil hakkab reisijaid vedama NyxAir, kes praegu teenindab Kuressaare liini. Eelmisest augustist hankekomisjoni otsuse ümber toimunud kohtuvaidlus on lõppenud. Leping kehtib 2027. aasta sügiseni.

Regionaal- ja põllumajandusministeerium allkirjastab 15. veebruaril Kuressaare ja Kärdla lennuliini hanke lepingud. Mõlemat liini teenindab hanke võitnud NyxAir, mis seni lennutab reisijaid Kuressaare ja Tallinna vahet. Uus lepe Kuressaare liini teenindamiseks jõustub 1. juunist, Kärdla liinil alates 29. veebruarist.

Reisijate jaoks sisuliselt midagi ei muutu, ütles NyxAiri juht Jaanus Ojamets.

“See hange, mis toimus ja jõustub Kuressaare suunal 1. juunist, seal on jätkuvalt 48-kohaline lennuk planeeritud. Kärdlast hakkab opereerima 33-kohaline lennuk alates 1. märtsist,” lausus Ojamets.

Saaremaale vedava lennuki 48 reisijakohast pahatihti ei piisa. Seda on alalised lennureisijad varem kurtnud. Praegu ministeerium kohtade arvu suurendamist ei kavanda.

“Suuremast lennukist on räägitud küll, aga pigem on probleem selles, et suvel on rohkem nõudlust. Talvel sedavõrd ei ole nõudlust. Hetkel on 48 (kohta) optimaalne ja siin me lühikeses perspektiivis ei näe muudatusi,” ütles regionaal- ja põllumajandusministeeriumi ühistranspordi osakonna juhataja Andres Ruubas.

Kärdla-Tallinna lennuhanke vaidlustas eelmise aasta augustis tollal teenust osutanud Diamond Sky, kelle vaiet kohus ei rahuldanud.

Kokkuvõttes on Suursaarte lennuliine teenindava NyxAiri saabumine Eestisse suurepärane uudis nii kohalike elanike kui ka turistide jaoks. See avab uusi võimalusi saarte vahel liikumiseks ning aitab kaasa piirkonna arengule. NyxAir toob kaasa parema teeninduse ja mugavamad lennud, mis parandab ühenduvust mandri ja saarte vahel. Loodame, et uus lennufirma tipptasemel teenusega aitab kaasa kogu piirkonna elavdamisele ja majanduskasvule.

Loe rohkem:  Riik tahab haridusreformiga lahendada nii õpetajate kui ühiskonna muresid | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga