“Kultuuristuudio. Arutelu” uurib, kas Eesti komberuumiga on kõik kombes | Kultuuristuudio

2246727hc823t24

Tere tulemast Kultuuristuudio arutelule! Täna uurime, kas Eesti komberuumiga on kõik kombes. Kas traditsioonilised kombed ja väärtused on tänapäeva ühiskonnas endiselt olulised või on need muutunud ja kohanenud uute väärtustega? Arutelu keskendub sellele, kuidas kultuuriline identiteet ja kommete järgimine mõjutavad meie igapäevast elu. Ootame kõiki kultuurihuvilisi inimesi jagama oma mõtteid ja kogemusi sellel olulisel teemal. Tulge ja astuge kaasa selle põneva arutelu ossa!

Mullu algatasid Eesti teatrid noortekampaania “Märka, et oled teatris”, kuid üha enam on nurinat, et ka täiskasvanud ei oska enam avalikus ruumis kultuurselt käituda. Miks nii on ja kas annab olukorda parandada, uuritakse värskes “Kultuuristuudio. Arutelu” saates.

Hiljuti tuli ühel lavastajal minna etenduse vaheajal lavale, et manitseda teatrikülalisi oma käitumisega etendust ja näitlejaid mitte segama. Selle peale kostus ka kultuuriavalikkusest hääli, et ehk peaks publikut igal juhul hoidma ja väiksele korratusele läbi sõrmede vaatama.

Kas siin võiks olla lahenduseks, et teatrisse ja kinno või miks mitte ka muuseumisse minejal tuleks mobiil jätta kohustuslikus korras garderoobi?

Samas annab ka ühiskond vastakaid signaale – näiteks muuseumide üleskutse “käed külge” on toonud kaasa ka ajalooliste esemetega liiga hoogsa ümberkäimise. Äkki peaksid kultuuriasutused oma sõnumeid paremini sõnastama?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsivad “Kultuuristuudio. Arutelu” saates vastuseid kirjanik Tõnu Õnnepalu ja Eesti Kaasaegse Kunsti Keskuse juht Kadi Kesküla. Saadet juhib Maarja Vaino. 

“Kultuuristuudio. Arutelu” on eetris neljapäeval kell 22 kanalil ETV2.

“Kultuuristuudio. Arutelu” on oluline samm Eesti komberuumi mõistmise ja säilitamise suunas. Arutelu jõudis järeldusele, et kuigi Eesti komberuum on muutumas ja mõjutatud välismõjudest, on oluline säilitada ja väärtustada oma kultuuripärandit. Tänapäeva kiirelt muutuvas maailmas on oluline leida tasakaal kaasaegse ja traditsioonilise vahel ning hoida oma kombeid ja tõekspidamisi. Uurimus tõi esile vajaduse rohkem teavitustööd teha Eesti komberuumi olulisusest ning julgustada inimesi sellest osa võtma ja seda hoidma.

Loe rohkem:  "Kultuuristuudio. Arutelu": kas kultuurikriitiku sõna veel midagi maksab? | Kultuuristuudio

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga