“Kultuuristuudio. Arutelu”: kas kultuurikriitiku sõna veel midagi maksab? | Kultuuristuudio

2255532h6410t24

Tere tulemast Eesti kultuuristuudiosse! Täna õhtul keskendume olulisele teemale: kas kultuurikriitiku sõna veel midagi maksab? Kas nende arvamus ja hinnangud mõjutavad meie kultuuri ja ühiskonda? Kas nad on endiselt olulised meie arvamuste kujundamisel või on nende roll muutunud digitaalse ajastu tulekuga? Ootame elavat arutelu ja erinevate vaatenurkade jagamist sellel olulisel teemal. Kas kultuurikriitikul on endiselt võim ja mõju? Tulge ja jagage oma arvamust meie kultuuristuudios!

Värske “Kultuuristuudio. Arutelu” võtab vaatluse alla, millist kriitikat vajaksid kultuurihuvilised, et uusima loominguga rajal püsida ja millist kriitikat soovivad omakorda loojad ise, et kriitikast neile ka kasu oleks.

Viimasel ajal on kõlanud mitmeid murelikke mõtteavaldusi, et Eesti muusikakriitika on välja suremas. Kas see tähendab, et uue muusika soovitajate koha on inimeste asemel endale kahmanud kommertslike veebiplatvormide algoritmid?

Samuti vaagitakse saates, kuidas on väikeses ühiskonnas nagu Eesti üldse kriitikat kirjutada: kas julge väljaütlemine võib viia ringkonnast välja tõukamiseni? Ja kellel üldse on õigust pidada ennast kriitikuks ja kes on rohkem hobiarvustaja?

Neile ja paljudele teistele küsimustele otsivad “Kultuuristuudio. Arutelu” saates vastuseid Sirbi filmitoimetaja Tristan Priimägi ning helilooja ja kultuurikriitik Gregor Kulla. Saadet juhib Merilin Pärli.

“Kultuuristuudio. Arutelu” on eetris neljapäeval kell 22 kanalil ETV2.

2255532h6410t24

Kokkuvõttes võib öelda, et kultuurikriitiku sõna on endiselt oluline ja väärtuslik. Arvamuste mitmekesisus ja kultuurikriitikute erinevad perspektiivid rikastavad arutelu ja aitavad kujundada meie arusaama erinevatest kunstivormidest. Samas tuleb olla teadlik kriitikute võimalikest eelarvamustest ja subjektiivsusest ning mitte võtta nende arvamust kui absoluutset tõde. Oluline on hinnata kriitikat kriitiliselt ning kaaluda erinevate arvamuste vahel enne lõplike järelduste tegemist. Kultuurikriitiku sõna maksab ikkagi midagi, kuid vajab tasakaalustatud hindamist ja läbimõtlemist.

Loe rohkem:  "Kultuuristuudio. Arutelu" katsub pulssi kultuurielul väljaspool Tallinna | Kultuuristuudio

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga