Kultuuriportaal soovitab: Sander Joone lühinanimatsioon “Sierra” Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

1798760h0891t24

Tere tulemast Eesti kultuuriportaali, kus tutvustame teile põnevat lühinanimatsiooni “Sierra” Jupiteris, mille autoriks on andekas Sander Joone. See võimas ja kütkestav animatsioon viib teid avastusretkele Jupiteri sügavustesse, kus kohtute müstilise ja võimsa olendiga nimega Sierra. Sander Joone loodud maailm pakub vaatajatele unustamatut kogemust, kus fantaasia ja reaalsus sulanduvad ühte. Ärge jätke seda võimalust kasutamata, vaid avage end uutele avastustele ning sukelduge “Sierra” Jupiteris maagilisse maailma!

Sander Joone “Sierra” on maailma juba mitu korda tiiru peale teinud, aga olen enam kui kindel, et paljudel Eesti vaatajatel on film endiselt nägemata, sest lühifilmide levi on piiratud ning kui õige hetke maha magad, siis naljalt võimalust enam polegi. Aga nüüd saab järgmised paar nädalat kasvõi iga päev seda Jupiterist üle vaadata.

Poiss tahab aias konnadega mängida, aga isa peab pojale paremaks rallisõitja karjääri. Isa kirg ralli vastu läheb nii kaugele, et laps muutub rehviks. Animeeritud must komöödia sürreaalsesses autoralli maailmas. Film jõudis Oscarite shortlist’i.

Ameerika filmiakadeemia auhinda pääses film jahtima tänu Oscari-kvalifikatsiooniga võitudele festivalidel AFI Fest, San Francisco IFF ja Palm Springs ShortFest. Akadeemia liikmete hääletusel jõudis film eelvalikust edasi lühinimekirja ehk 15 sekka.

“Sierra” on esimene Eesti film, mille on ostnud mainekas USA indie-platvorm The Criterion Channel. Lisaks on animafilm müüdud erinevatele Euroopa telekanalitele nagu Arte, Soome YLE jt.

“Sierra” režissöör, stsenarist ja peakunstnik on Sander Joon. Produtsendid on Aurelia Aasa (AAA Creative) ja Erik Heinsalu (BOP! Animation). Filmi helilooja on Misha Panfilov, helindaja Matis Rei. Animaatorid on Henri Kaido Veermäe, Valya Paneva, Teresa Baroet, Sander Joon. Taustakunstnik on Hleb Kuftseryn.

Loe rohkem:  Kultuuriportaal soovitab: parima dokfilmi Oscari nominent "20 päeva Mariupolis" Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

“Sierra” on vaadatav Jupiteris. 

Lühinanimatsioon “Sierra” Jupiteris on võrratu kunstiteos, mis viib vaataja võlude tähele ja avab uksed fantaasiamaailma. Sander Joone lähenemine animatsioonile on julge ja originaalne, viies meid kaugesse maailma, kus kõik on võimalik. Soovitan kõigil kunstihuvilistel kindlasti seda lühifilmi vaadata ning avastada enda jaoks uusi nägemusi ja emotsioone. „Sierra“ avab ukse kujutlusvõime maailma ja pakub võimaluse unustada argipäeva ning sukelduda fantaasia maailma. See on tõeline meistriteos, mida tasub nautida ja jagada ka teistega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga