Kultuuriportaal soovitab: Ain Mäeotsa dokfilm “Pitka legend” Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

2262531h4547t24

Tere tulemast Eestisse! Kultuuriportaal on soovitanud Ain Mäeotsa dokfilmi “Pitka legend” Jupiteris. See tähendusrikas film viib meid kaugele minevikku ja tutvustab meile legendi, mis on kujunenud ümber ühe Eesti linnu elu ja saatuse ümber. Jupiteris on tuntud kui põnev ja informatiivne filmifestival ning see dokumentaalfilm kindlasti ei ole erand. Kui sulle meeldib avastada uusi lugusid ja kultuuripärandit, siis ärge jätke seda filmi vaatamata!

Eestis on väga palju teledokumentaale, mis jõuavad ka kinolevisse, mistõttu on isegi veidi kahju, et igati kinovääriline arhiividokumentaal “Pitka legend” linastus vaid üksikutel eriseanssidel. Mäeots on suutnud meie ajaloole klaari ning mitte liialt tolmuse pilguga otsa vaadata, seega kui kinos näha ei saanud, siis vaadake vähemalt kodus ära.

Eesti esimese admirali ja tema ajastu lugu. Johan Pitka oli mees, kes seisis kompromissitu kindlusega Eesti omariikluse alguse pöördeliste sündmuste juures, olgu selleks siis Kaitseliidu ellu kutsumine, soomusrongid Vabadussõjas või paljud teised olulised sündmused, mis on nõudnud just Pitkale omast pöörast julgust. Meie ajaloo ühe põnevaima suurkuju elu oli sama kirev ja pöörane, nagu mehe iseloomgi.

“Pitka legend” äratab armastatud näitlejatega lavastuslike stseenide, animatsiooni ja dokumentaalkaadrite kaudu ellu loo esimesest Eesti admiralist, tema ajastust, võitlustest ja unistustest.

Stsenaarium Loone Ots ja Rein Pakk, režissöör Ain Mäeots, operaator Mait Mäekivi, kunstnik Killu Mägi, montaaž Risto Pillesson, animatsioon Elise Christine Jörberg, helilooja Ardo Ran Varres. Osades Karol Kuntsel, Maria Annus, Indrek Taalmaa, Ronald Mäeots, Mait Malmsten jt. Produtsent Ain Mäeots.

“Pitka legend” on vaadatav Jupiteris.

Ain Mäeotsa dokfilm “Pitka legend” on ainulaadne ja huvitav film, mis väärib kindlasti vaatamist. Jupiteris toimuvad sündmused ja ainulaadne atmosfäär annavad filmile erilise väärtuse ning pakuvad vaatajatele unustamatu elamuse. Kultuuriportaal soovitab seda filmi kõikidele kultuurihuvilistele, kes soovivad avastada uusi ja põnevaid kultuurilisi elamusi. Ärge jätke seda võimalust kasutamata ning sukelduge Pitka legendi maagiasse!

Loe rohkem:  Kultuuriportaal soovitab: Jim Jarmuschi "Kummituskoer: samurai tee" Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga