Kultuuriportaal soovitab: David Lynchi “Mulholland Drive” Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

2244099h5d4ct24

Tere tulemast Eestisse! Kui otsid sügavat ja mõistatuslikku filmielamust, siis David Lynchi “Mulholland Drive” on just see, mida otsid. Kultuuriportaal soovitab seda Jupiteri kinoõhtul, et viia sind meeletusse ja kaunisse maailma, kus reaalsus ja unenäod põimuvad ebatavaliselt. Film pakub põnevust ja intrigeerivaid pöördeid, mis jätavad sind mõtlema ja spekuleerima. Kui armastad sügavaid ja mõtlikke filme, siis see on kindlasti midagi sulle! Tulge ja laske end kaasa haarata selle müstilise filmi maailma.

Tahaks öelda, et on parem, kui sellest filmist enne vaatamist midagi ei tea, aga David Lynchi tuntuim mängufilm on nii mosaiikne, et ausalt öeldes on raske midagi reeta. Seejuures on võimalik, et Los Angelese fluidumist ei ole kunagi paremat filmi tehtud ning kahtlen, et üldse kunagi tehaksegi.

Betty Elms (Naomi Watts) saabub noore, unistusi täis näitlejana Hollywoodi, aga leiab oma ajutisest kodust, tädi korterist, eest naise, kes nimetab end Ritaks (ja keda oleme näinud filmi avastseenis pääsemas autoõnnetusest. Rita Hayworthi plakati järgi omale nime võtnud naisel on täielik mälukaotus ja kui talle meenuvad üksikud detailid ta senisest elust, hakkavad Betty ja Rita otsima vastuseid küsimustele, miks oli Rita käekotis pakkide kaupa raha ning mida teha sealtsamast leitud sinise võtmega.

David Lynch pälvis Cannes’ist filmi eest parima režissööri preemia, samuti oli ta nomineeritud parima režissööri Oscarile.

“Mulholland Drive” on vaadatav Jupiteris.

Kokkuvõttes võib öelda, et David Lynchi “Mulholland Drive” on järjekordne meistriteos, mis pakub vaatajatele sügavat ja mõistatuslikku kogemust. Film on täis sümboolikat, salapära ja põnevust ning pakub vaatajatele võimalust avastada uusi tähenduskihte. “Mulholland Drive” on kahtlemata Lynchi üks parimaid töid ja väärib kindlasti vaatamist. Jupiteris aset leidev sündmus toob filmi veelgi lähemale vaatajatele Eestis, pakkudes võimalust sukelduda sügavale Lynchi loomingumaailma. Seega, kui otsid midagi mõistatuslikku ja haaravat, siis “Mulholland Drive” on kindlasti vaatamist väärt.

Loe rohkem:  Kultuuriportaal soovitab: Raimo Jõeranna "Gorikaturist" Jupiteris | Kultuuriportaal soovitab

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga