Kulbin: ideaalne võistlus ei olnud, aga pean rahul olema | Laskesuusatamine

2286633h05d4t24

Kulbin: ideaalne võistlus ei olnud, aga pean rahul olema | Laskesuusatamine

Estonia’s own Roland Kulbin may not have had the perfect competition, but he remains content with his performance in the world of biathlon. Despite facing challenges on the course, Kulbin’s determination and skill shone through, showcasing his strength as an athlete. As a rising star in the sport of laskesuusatamine, Kulbin’s resilience and drive make him a force to be reckoned with on the international stage. Estonia can be proud to have such a talented and dedicated representative in the world of biathlon.

Otepääl peetavatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel esimesed võistlused kerge haiguse tõttu vahele jätnud 18-aastane Jakob Kulbin võitis noormeeste ühisstardist sõidus hõbemedali.

Tiirudes eksimatult tegutsenud Kulbin kaotas Otepääl teise kulla võitnud norralasele Kasper Kalkenbergile 37,4 sekundiga. “Ideaalne kindlasti ei olnud, oleks pidanud võitma, et ideaalne oleks,” muheles Kulbin intervjuus ERR-ile. “Aga tiirudes väga rahul, et neli nulli lasin. Ühe korra varem olen elus seda teinud, aga individuaalis, kus see on mõnevõrra kergem. Sõit oli keskmine, ei midagi väga erilist, aga polnud ka kehv.”

“Enne sõitu natuke staadionil hakkas [närv] tekkima, aga pigem pidas hästi vastu,” lisas Kulbin.

Viimasest lasketiirust läks Kulbin teisena ära, edestades norralast Oliver Almi pisut enam kui 12 sekundiga. Finišis oli nende vahe aga vaid 1,4 sekundit. “Tiirust ära minnes olin üsna enesekindel, aga siis iga tõusu otsas vaatasin, et hakkab vaikselt tulema,” kirjeldas Kulbin. “Aga ring oli õnneks piisavalt lühike ja kestsin ära.”

Segateatesõidust ja tavadistantsist haiguse tõttu eemale jääma pidanud Kulbin naasis võistlusrajale teisipäeval, kui sai sprindis viienda koha. Kui rahul olla nende tulemustega, mis pärast haigust on õnnestunud kodusel MM-il teha? “Pigem pean rahul olema. Täna tegin enda parima, aga üks mees oli parem. Pigem olen rahul viienda kohaga ja tänasega,” sõnas Kulbin.

Loe rohkem:  Talihärm tuli EM-il sprindis 30 parema sekka | Laskesuusatamine

Maailmameistriks tulnud 18-aastane Kalkenberg ütles, et see oli tema karjääris esimene kord, kui ta suutis nelja tiiruga võistluse möödalaskudeta läbida. “Täiuslik võistlus minu jaoks,” õhkas ta. “Mul oli algusest peale väga hea tunne, läksin kohe juhtima ja tundsin end enesekindlalt.”

Kuigi Kulbini jaoks ei kulgenud võistlus nii nagu ta lootis, tunnistas ta siiski, et peab rahul olema saavutatud tulemustega. Laskesuusatamine on keeruline ja ettearvamatu spordiala ning iga võistlus pakub uusi väljakutseid. Oluline on püüelda paremuse poole ja õppida tulemustest nii positiivseid kui ka negatiivseid aspekte. Kulbini suhtumine ja pühendumus näitavad tema tugevat meelekindlust ja soovi pidevalt areneda. Järgmiste võistluste eel on kindlasti oodata veelgi paremaid tulemusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga