Eesti neidude teatekoondis sai MM-il kaheksanda koha | Laskesuusatamine

2278953h487ct24

Eesti neidude teatekoondis saavutas laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel üllatuslikult kaheksanda koha, tõestades oma võimekust ja sitkust rahvusvahelisel tasemel. Selle saavutusega tõuseb Eesti laskesuusatamise maine maailmas ning annab järgmiste võistluste jaoks palju lootust ja enesekindlust. Kõrgetasemeline võistlus oli täis põnevust ja emotsioone ning kindlasti inspireerib see noori sportlasi oma unistusi järgmiste MM-ide ja olümpiamängude poole püüdlema. Eesti laskesuusatamine on kindlasti võimsas tõusutrendis!

Eesti neidude teatekoondis koosseisus Mirtel Kärsna, Vibeke Välbe ja Rosibel Marii Kaldvee saavutas Otepääl toimuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel kaheksanda koha. Sarnaselt noormeestele võidutses ka neidude seas Norra kolmik.

Eesti neidude avavahetust sõitnud Mirtel Kärsna ei teinud oma lamadestiirus ühtegi möödalasku ja väljus tiirust kuuendana, püstitiirus tuli kasutada ühte varupadrunit ja Vibeke Välbe pääses rajale üheksandal kohal, liidritest 52 sekundit hiljem.

“Laskmisega olen rahul, olin eile õhtul päris närvis, aga sain sellega hakkama. Hommikul oli juba päris rahulik olla. Sõidus kaks esimest tõusu olid väga rasked, aga hea oli kellelegi sappa võtta. MM-iga jään üldiselt päris rahule, sõitsin välja karjääri parimad tulemused,” sõnas Kärsna.

Välbe lamadestiirus ei eksinud ja Eesti tõusis seitsmendaks, aga püsti jäi ka pärast varupadrunite kasutamist üles üks märk ning trio langes kaheminutilise kaotuse juures kümnendale kohale.

Rosibel Marii Kaldvee kasutas lamadestiirus ära kõik kolm ja püstitiirus kaks varupadrunit ning tõusis viimasest lasketiirust kaheksandana. Sealjuures kaotas ta enda ees sõitnud rootslannale seotse sekundit, nii Šveitsi kui Austria laskesuusataja jäid kahe sekundi kaugusele. Finišisse saabus Eesti (1+9) samal positsioonil, kaotust võitjatele kogunes lõpuks 3.57,9.

Teatekulla võitis viimase laskumisega Itaaliast möödunud Norra (Agathe Brathagen, Anna Torjussen, Silje Berg-Knutsen; 0+7), itaallannat kaotasid neile kuue sekundiga ning põnevas finišiheitluses teenis pronksi vaid 0,1 sekundiga Prantsusmaad edestanud Tšehhi.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | MK-hooaja viimases naiste sprindis on rajal neli eestlannat | Laskesuusatamine

Enne võistlust:

Neidude teatekolmikuid tuleb reedel lumele 24, Eesti nende seas 14. stardinumbriga. Mullu Kasahstanis moodustasid Eesti trio Vibeke Välbe, Mirtel Kärsna ja Violetta Konopljova, kellest esimesed kaks on stardis ka täna, ainult et Kärsna sõidab avavahetust. Ankrunaiseks on Rosibel Marii Kaldvee.

Mullu käisid Eesti neiud kolmel trahviringil, mistõttu kogunes võitjale Saksamaale lõpuks kaotust ligi kümme minutit.

Kasahstanis teatesõidumedali võitnud neidudest on täna Otepääl võistlustules vaid Itaalia teisena üle finišijoone toonud Carlotta Gautero.

Eesti neidude teatekoondis saavutas MM-il kaheksanda koha, olles teinud suurepärase etteaste laskesuusatamise alal. Kuigi tulemus võib tunduda tagasihoidlik, on see suurepärane saavutus meie noorte sportlaste jaoks. Nende pingutused ja pühendumine on kiiduväärt ning annavad lootust tulevastele võistlustele. Eesti laskesuusatamise tulevikuks on kindlasti palju potentsiaali ja meil on põhjust olla uhked meie noorte talendikate sportlaste üle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga