Eesti meediaettevõtted ei ole liitunud Google’i vastase ühishagiga | Eesti

2054012h95eat24

Eesti meediaettevõtted seisavad vastamisi suure väljakutsega Google’i domineerimisel digitaalses maailmas. Kuigi mitmed Euroopa meediaväljaanded on ühinenud Google’i vastase ühishagiga, ei ole Eesti meediaettevõtted sellega liitunud. See otsus võib mõjutada Eesti meediamaastikku tulevikus, kuid samas näitab ka kohalike meediaväljaannete soovi säilitada head suhted Google’iga. Kas nad suudavad oma positsiooni säilitada või jäävad konkurentsis hätta, jääb veel näha.

32 Euroopa meediaettevõtet leiavad, et Google on kuritarvitanud oma valitsevat seisundit veebireklaamide turul.

“Ilma Google’i poolse turgu valitseva seisundi kuritarvitamiseta oleksid meediaettevõtted saanud reklaamist oluliselt suuremat tulu ja maksnud reklaamiteenuste eest madalamaid tasusid,” kirjutasid meediaettevõtted ühisavalduses.

Eesti meediaettevõtete liidu tegevjuhi Väino Koorbergi sõnul ei ole Eesti ettevõtted hagiga seotud. “Eesti kirjastused ei ole selle hagiga seotud, kuid me jälgime seda protsessi suure huviga,” ütles Koorberg.

“Eks me peame Eestis meedialiidu tasandil arutama seda. Hetkel ei ole Eestist ühiselt seda otsust tehtud, et kas liituda või mitte,” ütles Postimees Grupi juhatuse esimees Toomas Tiivel. 

Hagi esitati Hollandi kohtus. Hagiga on liitunud 32 meediaorganisatsiooni 17-st riigist.

Soomest on hagiga liitunud Sanoma Media, Alma Media ja Keskisuomalainen.

Norrast on hagiga liitunud Schibsted, mis omas Eestis pikka aega ajalehti Postimees ja Õhtuleht ning telekanaleid Kanal 2 ja Kanal 11.

Kuigi Eesti meediaettevõtted ei ole veel liitunud Google’i vastase ühishagiga, näitab see selgelt nende ettevaatlikkust ja kaalutletust. Ettevõtted kaaluvad kindlasti hoolikalt kõiki võimalikke tagajärgi enne sellises olulises küsimuses tegutsemist. Ehkki see võib tunduda tagasihoidlikuna, võivad Eesti meediaväljaanded olla valmis astuma samme, kui nad näevad, et nende huvid ja õigused on ohus. Lõppkokkuvõttes on oluline jälgida, kuidas see olukord edasi areneb ja milliseid samme võtavad Eesti meediaettevõtted, et kaitsta oma õigusi ja vabadust.

Loe rohkem:  Välistudengid katkestavad õpinguid, aga mitte massiliselt | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga