Kukkunud Soome suusahüppaja toimetati haiglasse | Suusahüpped

2317713heaebt24

Tere tulemast Eesti! Viimastel uudistel on kõneaineks olnud Kukkunud Soome suusahüppaja, kes toimetati haiglasse pärast õnnetust suusahüpetega seotud võistlusel. See traagiline sündmus on pälvinud palju tähelepanu nii Soomes kui ka üle maailma. Suusahüpped on alati olnud põnev ja adrenaliinirohke spordiala ning sellised õnnetused panevad meid mõtlema sportlaste julgusele ja pühendumusele oma alale. Jääme lootma, et suusahüppaja taastub kiiresti ja saab tagasi rajaile.

Soome suusahüppaja Eetu Nousiainen kukkus Planica lennumäel toimuval maailma karika etapil ja toimetati haiglasse.

26-aastane Nousiainen hüppas kvalifikatsioonis 180 meetrit, aga kaotas pärast maandumist keha üle kontroll ja prantsatas suurel kiirusel pikali. Kohe olid jaol meditsiinitöötajad, kes paigutasid sportlase kanderaamile ja toimetasid areenilt minema.

Õige varsti pärast seda tegi Nousiainen kiirabis olles pildi ja laadis selle ühismeediasse. “Minuga on korras,” kirjutas ta juurde ja lisas pisut hiljem, et viibib hetkel haiglas. “Minu põlvest tehakse röntgen ja magnetresonantsuuring, aga üldiselt on minuga korras.”

Soome koondislase karjääri parim individuaalne esitus MK-sarjas pärineb just lennumäelt. 2022. aastal sai ta Oberstdrofis kaheksanda koha.

Kvalifikatsiooni parima hüppe sooritas jaapanlane Ryoyu Kobayashi, aga pikkuselt oli teistelt üle Piotr Zyla (Poola), kes lendas 241 meetrit. Artti Aigro pääses 36. kohaga samuti põhivõistlusele.

Kukkunud Soome suusahüppaja õnnetus näitab, kui ohtlik võib olla ekstreemspordi harrastamine. Kiire ja professionaalne reageerimine on aga oluline, et tagada hädasolijale kiire abi ja meditsiiniline abi. Õnneks suudeti suusahüppaja kiirelt haiglasse toimetada, kus arstid saavad teda ravida ja taastuda. See juhtum on meeldetuletus, et alati tuleb olla ettevaatlik ja järgida ohutusjuhiseid ekstreemspordi harrastamisel. Loodame, et suusahüppaja paraneb kiiresti ning saab varsti tagasi rajale tagasi.

Loe rohkem:  Wellinger vähendas Kraftiga vahet, Aigro teenis punkte | Suusahüpped

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga