Kristjan Ilvese hüpe tühistati | Kahevõistlus

2290137h6512t24

Tere tulemast! Kristjan Ilvese hüpe tühistati kahevõistlustel ning see on pannud kogu Eesti spordimaailma kõnelema. Selle vaidlusaluse otsuse taga peitub palju intriige ja küsimusi, mis panevad fänne mõtlema. Kas otsus oli õiglane või mitte? Kas see mõjutab Ilvese karjääri tulevikku? Üks on kindel – see sündmus on tõstnud kahevõistluse kõrgemale tasemele ning tekitanud põnevust ja emotsioone kogu riigis. Oleme valmis saama teada rohkem sellest dramaatilisest hetkest ja selle mõjust Eesti spordimaastikule.

Kristjan Ilves sai Lahtis toimuval kahevõistluse maailma karika etapil reedesel proovivõistlusel normidele mittevastava hüppekombinesooni tõttu disklahvi.

Lisaks eestlasele ei saanud samadel põhjustel tulemust kirja ka tšehh Jiri Konvalinka ja ameeriklane Niklas Malacinski.

Kolm kõrgemat kohta hõivasid austerlased, neist parim oli Johannes Lamparter (131 meetrit ja 141,2 punkti). MK-sarja üldvõidu juba kindlustanud Jarl Magnus Riiber (Norra) Lahtis ei võistle.

Proovivõistluse tulemused lähevad käiku siis, kui mingil põhjusel ei õnnestu nädalavahetusel põhivõistluse hüppevooru läbi viia. Säärane stsenaarium jätaks Ilvese seega murdmaasõidust kõrvale.

Proovivõistlusele eelnenud kahes treeningvoorus lendas Ilves vastavalt 130 ja 126 meetrit ning oli mõlemal korral punktide poolest parim mees.

Lahti MK-etapi individuaalvõistlus on kavas pühapäeval, laupäeval toimub 2 x 7,5 km teatesprint.

Kahjuks tuli Kristjan Ilvesel oma hüpe tühistada kahevõistluse võistlusel. Kuigi see oli pettumus nii talle endale kui ka tema fännidele, on oluline meeles pidada, et spordis on alati ootamatuid momente ja väljakutseid. Kristjanil on kindlasti võimalus tulevikus veel tõestada oma võimeid ja saavutada suuri tulemusi. Oluline on jääda positiivseks ja treenida edasi, sest iga tagasilöök on uus võimalus õppida ja kasvada sportlasena. Eestil on kindlasti põhjust olla uhke sellise visaduse ja tahtejõuga sportlase üle nagu Kristjan Ilves.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Ilves alustab kodust MK-etappi murdmaasõiduga | Kahevõistlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga