Majanduslangus jätkus ka läinud aasta lõpus | Raadiouudised

341329hec6ft24

Tervitused Eesti rahvale! Majanduslangus on jätkunud ka möödunud aasta lõpus ning see on tekitanud muret paljudele. Kuigi olukord võib tunduda keeruline, on oluline meeles pidada, et rasked ajad mööduvad ning Eesti on tugev ja vastupidav riik. On oluline jääda optimistlikuks ning töötada koos selle nimel, et majandus taas tõusuteele suunata. Loodetavasti suudame üheskoos ületada kõik raskused ja luua parema tuleviku meile kõigile.

Eesti majanduse maht vähenes möödunud aastal kolm protsenti.

Neljanda kvartali sisemajanduse kogutoodang oli 2,7 protsenti väiksem kui aasta tagasi ja 0,7 protsenti väiksem kui kolmandas kvartalis. Statistikaameti rahvamajanduse arvepidamise meeskonna juht Robert Müürsepp ütles, et Eestis pole nii ulatuslikku majanduslangust olnud alates kinnisvaramulli lõhkemisest ülemöödunud kümnendi lõpus. Tema sõnul on kiire hinnakasv viimasel kahel aastal jätnud oma jälje kõigile tegevusaladele. Jätkab Kadri Põlendik.

Eestis jätkus majanduslangus ka eelmise aasta lõpus, olles mõjutatud nii kohalikust kui ka globaalsest olukorrast. Koroonapandeemia jättis sügava jälje majanduses ning erinevad sektorid, nagu turism ja teenindus, olid eriti raskelt löögi all. Siiski on oluline jätkata pingutusi majanduse elavdamiseks ning luua jätkusuutlikke lahendusi, et taastuda ja kasvada tugevamalt. Olukorra parendamiseks on vajalik tõhusate meetmete rakendamine ja koostöö nii kohalike kui ka rahvusvaheliste partneritega.

Loe rohkem:  Peipsi põhjakaldale kavandatakse spaahotelli | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga