Kristjan Ilves tegi hooaja viimasel proovivõistlusel soliidse hüppe | Kahevõistlus

2241171he46ct24

Esimene lumesadu on Eestis juba maha sadanud ja talvised spordialad on taas päevakorras. Kristjan Ilves, Eesti kahevõistleja, näitas hooaja viimasel proovivõistlusel oma oskusi ning tegi muljetavaldava hüppe. Tema soliidsed sooritused on tõestuseks sellest, et tal on suur potentsiaal ja kirg spordi vastu. Olles juba saavutanud palju edu, on tema silme ees kindlasti ka tulevased võidud ja saavutused rahvusvahelistel võistlustel. Kristjan Ilves on kindlasti üks neist sportlastest, kellele tasub hoida silm peal ning kelle saavutused tekitavad uhkust kogu Eestile.

Kahevõistluse MK-sarja hooaeg saab sel nädalavahetusel lõpu etapiga Norras Trondheimis. Kristjan Ilves saavutas reedel toimunud proovivõistlusel tubli hüppega neljanda koha, viienda MK-sarja üldvõidu kindlustanud Jarl Magnus Riiber jättis proovivõistluse põlvevigastuse tõttu vahele.

Ilves maandus proovivõistlusel 96,5 meetri kaugusele ning teenis õhulennu eest 122,1 punkti.

Üle 100 meetri ei hüpanud keegi, esikoha saavutanud Stefan Rettenegger teenis 99,5-meetrise hüppe eest 132,8 punkti. Esikolmikusse mahtusid veel tema vend Thomas (96 meetrit; 126,9 punkti) ning Johannes Lamparter (96 m; 124,6 p).

Proovivõistluse tulemused lähevad kasutusse juhul, kui võistluspäevadel ei saa hüppevõistlust läbi viia. Põhivõistlus peetakse pühapäeval.

Ilves on kolmandat hooaega järjest viienda koha kindlustanud, kogudes enne hooaja viimast võistlust 1127 punkti. Temale järgneb norralane Jens Luraas Oftebro, kes jääb aga pea 200 punkti kaugusele (1127 punkti). Stefan Rettenegger on 1440 punktiga teisel kohal, kuid löögikauguses on veel Lamparter (1356 p) ning Jörgen Graabak (1350 p).

MK-üldvõit läheb viiendat korda Jarl Magnus Riiberile, kellel on 1870 punkti. Proovivõistlusel 26-aastane norralane aga hüppemäele ei läinud ning Norra koondise spordijuht Ivar Stuan selgitas NRK-le, et Riiberit häirib põlvevigastus. “Tal on põlv paistes, seega arvasime, et ei hakka riskima. Võtame päev korraga, aga praegu tundub asi üsna paljulubav,” sõnas Stuan.

Loe rohkem:  Ilves kordas Otepää MK-etapil karjääri parimat tulemust | Kahevõistlus

Kristjan Ilves näitas hooaja viimasel proovivõistlusel suurepärast vormi ning tegi soliidse hüppe kahevõistluses. See kinnitab tema pühendumust ja ettevalmistust ning annab lootust edaspidisele. Ilvese tugev esitus tõotab head tulemused tulevikus ning jätab fännid elevile. Ta on tõestanud end tugeva ja andeka sportlasena ning kindlasti on tema potentsiaal veel avamata. Soovime talle edu edaspidistel võistlustel ja loodame näha veel rohkem tema võimekust väljalangemistes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga