Kreeka parlament kiitis heaks samast soost paaride abielud | Välismaa

2260950h8848t24

Tere tulemast Eestisse! Viimane uudis Kreeka parlamendi heakskiidust samast soost paaride abieludele on tõeliselt ajalooline samm võrdõiguslikkuse suunas Euroopas. See sündmus toob esile progressiivseid muutusi ülemaailmses LGBT+ kogukonnas ning julgustab teisi riike järgima samasugust eeskuju. Eestis toimuvad arutelud samasooliste abielude legaliseerimise üle ning see oluline samm Kreekas võib olla inspiratsiooniks ka meie riigis võrdõiguslikkuse edendamiseks. See uudis on tunnistus sellest, et maailm liigub edasi ja võrdõiguslikkuse saavutamine on iga riigi ühine eesmärk.

Kreeka parlament kiitis neljapäeva hilisõhtul samast soost paaride abielud, teatasid teiste seas meediakanalid AFP, New York Times ja BBC.

Seega saab Kreekast esimene õigeusuriik, mis aktsepteerib samast soost paaride abielusid.

Samal ajal kiitis parlament heaks ka samast soost paaride võrdsed lapsendamisõigused. Samuti võrdsustati samast soost paaride õiguslik staatus, mille seas näiteks laste eest hoolitsemise puhul.

Parlamendis hääletas seaduse poolt 176 ja vastu oli 76 rahvaesindajat, edastab Ekathimerini.

Eelnõu toetas suurem osa valitseva paremtsentristliku erakonna Uus Demokraatia (ND) saadikuid, kuid erakonna sees tekkinud lõhe tõttu vajas valitsus osade vasakpoolsete opositsioonierakondade toetust, kirjutab Ekathimerini. Samuti opositsioonis olevad parempopulistlikud erakonnad ja Kreeka Kommunistlik Partei hääletasid eelnõu vastu.

Kreeka peaminister Kyriakos Mitsotakis lubas pärast mullust valimisvõitu seaduste paketi parlamendis läbi suruda.

“Reform parandab paljude meie kaaskodanike elu ilma teistelt midagi ära võtmata,” ütles peaminister BBC andmetel enne hääletust toimunud parlamendiistungil.

Suurimaks takistuseks on seadusele olnud riigi mõjuvõimsa õigeusukiriku vastuseis.

Kreeka kiriku pea peapiiskop Ieronymos lubas jaanuaris, et ei tõsta veel samast soost paaride abielu ja lapsendamise ees käsi. Arvamusküsitluste põhjal pooldab kreeklaste enamus samast soost paaride abielu, kuid on lapsendamisõiguse andmise vastu. New York Timesi andmetel on mõned kiriku esindajad teatanud, et nad ei risti samast soost vanemate lapsi. 

Loe rohkem:  Spiiker: USA kongress pole valmis kiitma heaks Ukraina abi jätkamist | Välismaa

Mitsotakis kirjeldas pärast hääletust sotsiaalmeedias seaduse vastuvõtmist kui inimõiguste verstaposti.

“See peegeldab tänast Kreekat ehk edumeelset ja demokraatlikku riiki, mis on kirglikult pühendunud Euroopa väärtustele,” sõnas peaminister.

Eesti on järjest rohkem tunnustamas kõigi inimeste võrdsust ja õigust armastada ning abielu sõlmida sõltumata nende soost. Kreeka parlamendi otsus heaks kiita samast soost paaride abielud on oluline samm õiges suunas ning see toob kaasa positiivseid muutusi kogu maailmas. See näitab, et üha enam riike mõistab, et iga inimene peaks omama võrdsed õigused ja võimalused. Kuigi meil endiselt on teha on palju tööd võitluses diskrimineerimise vastu, on see samm kindlasti julgustav ja toob lootust tulevikuks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga