Kreeka parlament kiitis heaks abieluvõrdsuse | Välismaa

2260950h8848t24

Tere tulemast Eestisse! Kreekas on hiljuti vastu võetud seadus, mis lubab abielu võrdsust kõigile, olenemata nende soost. See uudis on põhjustanud elavat arutelu ja emotsionaalseid reaktsioone üle kogu maailma. Kreeka parlament kiitis selle seaduse heaks, millele järgnesid rõõmupidustused ja toetav kõnekoosolek Athose linnas. See samm on suur võit LGBTQ+ kogukonnale ning tõendab Kreeka pühendumust võrdõiguslikkusele ja inimõigustele. Uudis on saanud palju tähelepanu ka rahvusvahelistes uudisteportaalides.

Kreeka parlament kiitis neljapäeva hilisõhtul samast soost paaride abielud, teatasid teiste seas meediakanalid AFP, New York Times ja BBC.

Seega saab Kreekast esimene õigeusuriik, mis aktsepteerib samast soost paaride abielusid.

Samal ajal kiitis parlament heaks ka samast soost paaride võrdsed lapsendamisõigused. Samuti võrdsustati samast soost paaride õiguslik staatus, mille seas näiteks laste eest hoolitsemise puhul.

Parlamendis hääletas seaduse poolt 176 ja vastu oli 76 rahvaesindajat, edastab Ekathimerini.

Eelnõu toetas suurem osa valitseva paremtsentristliku erakonna Uus Demokraatia (ND) saadikuid, kuid erakonna sees tekkinud lõhe tõttu vajas valitsus osade vasakpoolsete opositsioonierakondade toetust, kirjutab Ekathimerini. Samuti opositsioonis olevad parempopulistlikud erakonnad ja Kreeka Kommunistlik Partei hääletasid eelnõu vastu.

Kreeka peaminister Kyriakos Mitsotakis lubas pärast mullust valimisvõitu seaduste paketi parlamendis läbi suruda.

“Reform parandab paljude meie kaaskodanike elu ilma teistelt midagi ära võtmata,” ütles peaminister BBC andmetel enne hääletust toimunud parlamendiistungil.

Suurimaks takistuseks on seadusele olnud riigi mõjuvõimsa õigeusukiriku vastuseis.

Kreeka kiriku pea peapiiskop Ieronymos lubas jaanuaris, et ei tõsta veel samast soost paaride abielu ja lapsendamise ees käsi. Arvamusküsitluste põhjal pooldab kreeklaste enamus samast soost paaride abielu, kuid on lapsendamisõiguse andmise vastu. New York Timesi andmetel on mõned kiriku esindajad teatanud, et nad ei risti samast soost vanemate lapsi. 

Loe rohkem:  Vene võimud keelustasid välisagentide reklaami | Välismaa

Mitsotakis kirjeldas pärast hääletust sotsiaalmeedias seaduse vastuvõtmist kui inimõiguste verstaposti.

“See peegeldab tänast Kreekat ehk edumeelset ja demokraatlikku riiki, mis on kirglikult pühendunud Euroopa väärtustele,” sõnas peaminister.

Kreeka parlamenti otsus heaks kiita abieluvõrdsus on samm õiges suunas võrdsete õiguste tagamiseks kõigile. See samm näitab Kreeka pühendumist inimõiguste austamisele ja diskrimineerimise vastu võitlemisele. See on oluline saavutus mitte ainult Kreekas, vaid kogu maailmas, andes lootust ja innustust teistele riikidele järgida nende eeskuju. Abieluvõrdsuse toetamine on oluline samm iga ühiskonna edasiliikumisel ja selle vastuvõtmine Kreeka poolt on julgustav sõnum kõigile, et kõik inimesed on võrdsed seaduse ees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga