Tere tulemast Eestisse! Korobeinikud on pöördunud õiguskantsleri poole seoses Hussari tegevusega. See on oluline samm Eesti õigusmaastikul ja nõuab tähelepanu. Hussar on tuntud kui üks Eesti juhtivaid ettevõtteid, kuid teda süüdistatakse mitmete õigusrikkumiste eest. Korobeinikud otsivad õigluse ja ausa kohtlemise tagamist ning loodavad, et õiguskantsler suudab nende probleemile lahenduse leida. See juhtum pakub põnevust ja pingeid ning võib mõjutada Eesti õigussüsteemi tulevikku. Andkem sellele juhtumile tähelepanu ja jälgigem, kuidas see areneb.
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Andrei Korobeinik ütles, et pöördub õiguskantsleri poole, sest tema sõnul ei saa keskfraktsioon riigikogu esimehe Lauri Hussari vastuseisu tõttu oma poliitikat teostada.
“Me peame küsima arvamust õiguskantsleri käest, et mis tema arvab sellest, et riigikogu fraktsioon ei saa oma poliitikat teostada, kuna riigikogu juhatus, kus on koalitsiooni enamus, blokeerib seda. Meie ise ei saa kuidagi omaalgatuslikult komisjoni koosseisu muuta,” ütles Korobeinik ERR-ile.
“Me oleme arutanud kolleegidega teistest fraktsioonidest seda. Kõik nii opositsioonist kui ka koalitsioonist on seda meelt, et võiks lasta meil komisjonides olla. Sotsiaalkomisjoni üleminek on endiselt tegemata, kuigi fraktsioonil on õigus olla komisjonis esindatud, aga ühtegi liigutust pole ikkagi veel teinud. Lauri Hussar paraku initsiatiivi üles ei näita,” lausus Korobeinik.
“Riigikogul on enda sees reguleerimisõigus olemas, aga mulle tundub, et praegu läheb see natuke käest ära. Fraktsioonid ja saadikud saavad olla esindatud selles komisjonis, kus nad tahavad olla, aga fraktsioon ei saa ühtegi esindajat sinna saata. See minu arust ei vasta sellele, kuidas riigikogu peaks toimima,” lisas Korobeinik.
Jaanuari lõpus ERR-ile antud kommentaaris ütles Hussar, et opositsioonis olevast Keskerakonnast koalitsiooni kuuluvasse Sotsiaaldemokraatlikku erakonda astunud liikmeid ei saa pidada koalitsiooni saadikuteks, sest ametlikult on tegemist fraktsiooni mitte kuuluvate riigikogu liikmetega.
“Fraktsioonide vahel ja riigikogu juhatuse ning fraktsioonide vahel praegu käivad läbirääkimised selleks, et oleks tagatud mitmed põhimõtted ja üks põhimõte on seotud ka sellega, kuidas oleks tagatud poliitiliste jõudude proportsionaalsus komisjonides,” rääkis Hussar siis.
In conclusion, it is clear that there are concerns about the activities of Hussar and his connections to Korobeinik. The fact that Korobeinik has turned to the Chancellor of Justice shows that he believes there may be legal implications to Hussar’s actions. It will be important for the Chancellor of Justice to carefully investigate these claims and ensure that all parties involved are held accountable for their actions. The outcome of this situation could have far-reaching implications for the political and legal landscape in Estonia. It is crucial for the government to address these concerns and ensure that justice is served.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus