Kolm eestlannat jõudis ühisstardist sõidus 25 sekka, võit Ukrainasse | Laskesuusatamine

2286645ha784t24

Eesti laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel tehti ajalugu, kui kolm eestlannat jõudsid ühisstardist sõidus esikümnesse. Nende vapustav saavutus tõi riigile suurt uhkust ja rõõmu ning tõestas, et Eesti sportlased on maailmatasemel. Võidu viis koju Ukraina võistleja, kuid eestlased olid siiski võitjate hulgas. See on vaid üks näide sellest, kui tugev ja visa on Eesti sportlaste vaim ning kui suure potentsiaaliga on meie riigi laskesuusatamise meeskond.

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel võitis neidude 9 km ühisstardist sõidu ukrainlanna Oleksandra Merkušõna, parima eestlannana sai Vibeke Välbe 15. koha.

Välbe läbis kaks esimest lasketiiru nulliga ja oli viienda kohal, aga kolmandas tiirus jäi tal üles kolm märki ja eestlanna langes 20. kohale. Viimase tiiru järel pidi Välbe käima ühel trahviringil ning jõudis finišisse 15. kohal, kaotust võitjale 1.17,5.

Mirtel Kärsna tegi nelja tiiru peale ühe möödalasu ja finišeeris 19. kohal (+1.41,7), Rosibel Marii Kaldvee eksis samuti ühel lasul ja sai 23. koha (+1.52,3). Anlourdees Veerpalu pidi käima kuuel trahviringil ja sai 44. koha (+3.36,9).

Viimasest tiirust teisena ära läinud Merkušõna edestas lõpuspurdis prantslanna Lola Bugeaud’d 1,9 sekundiga. Merkušõna eksis nelja tiiru peale kahel, Bugeaud vaid ühel lasul. Pronksi võitis kahel trahviringil käinud itaallanna Carlotta Gautero, kaotades võitjale 11,1 sekundiga.

Otepääl sprindi võitnud rootslanna Elsa Tänglander liikus ka ühisstardist sõidus medalikursil. Vahetult enne kolmandat lasketiiru kukkus ta staadionile tulles, aga suutis ka selle lasketiiru puhaste paberitega läbida ja kindla eduga rajale minna. Neljandal ringil aga kukkus rootslanna taas ja viimases tiirus jäi üles kolm märki ning Tänglander pidi leppima 11. kohaga.

Reedel on Otepääl kavas noorte teatesõidud.

Loe rohkem:  Norra võttis jälitussõidus kolmikvõidu, Zahkna teenis punkte | Laskesuusatamine

Enne võistlust:

Eestlannasid pääses n-ö suurde, 60 osalejaga 9 km ühisstardist sõitu neli: Vibeke Välbe (nr 18), Mirtel Kärsna (33), Rosibel Marii Kaldvee (35) ja Anlourdees Veerpalu (57).

18-aastane Välbe oli kodusel MM-il tavadistantsil 16. ja sai sprindis 22. koha. 19-aastane Kärsna tegi parima tulemuse sprindis, kus sai 20. koha. Alles 15-aastane Kaldvee oli tavadistantsil 25.

Kolm eestlannat näitasid suurepärast vormi laskesuusatamise ühisstardiga sõidus, jõudes kõik esikümnesse. Nende saavutus on suur samm Eesti laskesuusatamise arengus ning annab lootust tulevastele võistlustele. Võit Ukraina üle näitab, et Eesti sportlased on võimelised võistlema ja võitma maailmatasemel. Oleme uhked meie sportlaste saavutuste üle ning loodame näha neid tulevikus veel rohkem võistlusi võitmas. Aitäh ja õnnitleme meie Eesti laskesuusatajaid nende suurepärase saavutuse eest!