Kohalikud kergejõustiklased jahivad nädalavahetusel sise-MM-i pääsmeid | Kergejõustik

1797608h0805t24

Tere tulemast Eesti kergejõustiku põnevasse maailma! Kohalikud kergejõustiklased on valmis näitama oma parimat taset ning võitlema sise-MM-i pääsme eest. Nädalavahetusel toimuv võistlus on täis pinget, adrenaliini ja põnevust, kus iga sportlane püüab tõestada oma võimeid ja saavutada unistus esindada Eestit rahvusvahelisel tasandil. Kergejõustiku fännid on oodatud toetama oma lemmikuid ning kogema kõiki emotsioone, mis spordisündmusel toimuvad. Olge valmis kogema kõike seda ja rohkemat, kui kohalikud sportlased võitlevad sise-MM-i pääsmeid!

Sel nädalavahetusel toimuvad Lasnamäe Kergejõustikuhallis talvised kergejõustiku Eesti meistrivõistlused, kus võtavad mõõtu mitmed kohalikud tipptegijad. Kodused meistrivõistlused on viimane võimalus täita Glasgow sise-MM-i normatiive ning teenida reitingupunkte, et edetabeli alusel MM-ile pääseda.

Naiste 60 m jooksus tuleb starti Eesti esisprinter Õilme Võro, kelle hooaja parim tulemus 7,31 jääb vaid kahe sajandikuga alla tema ja Ksenija Balta nimel olevale Eesti rekordile. Lisaks saab kaasa elada Ann Marii Kivikasele, kes on oma isikliku rekordi viinud 7,46-ni. Mõlemad naised on stardis ka 200 m distantsil.

Meeste 60 m jooksus teevad kaasa Henri Sai, Tanel Visnap, Lukas Lessel ja noorte vanuseklassides häid tulemusi näidanud Andreas Kase, Tristan Konso ning Raiko Kahr. Kõik need mehed on stardis ka 200 m jooksus.

Naiste 60 m tõkkejooksus lähevad esimest korda sel hooajal vastamisi Kreete Verlin ja Diana Suumann. Verlini hooaja tippmark on 8,25 ning Suumannil 8,26. Meeste 60 m tõkkejooksus soovib hooaja tippmarki parandada Keiso Pedriks.

Naiste kõrgushüppes teeb hooaja esimese võistluse kodumaal Elisabeth Pihela, kes möödunud nädalal püstitas USAs toimunud Millrose Gamesil hooaja tippmargi tulemusega 1.86. Pihelale soovib konkurentsi pakkuda Valeria Smirnova, kes on sel hooajal ületanud kõrguse 1.81.

Sisemaailmameistrivõistlusteks valmistuv mitmevõistleja Johannes Erm tuleb vormi testima 60 m ja 200 m jooksus ning teivashüppes. Hans-Christian Hausenberg on eeldatav favoriit meeste kaugushüppes ning teeb kaasa ka teivashüppes. Meeste teivashüppe medalite eest hakkavad võistlema ka Robert Kompus, Andreas Trumm ja Karl Kristjan Pohlak.

Loe rohkem:  Noored mitmevõistlejad teenisid Balti meistrivõistlustel esikoha | Kergejõustik

Naiste kaugushüppes on favoriit Liisa-Maria Lusti, kes on sel hooajal stabiilselt pikki hüppeid näidanud.

Meeste 1500 m distantsil hakkavad medalite eest heitlema Kaur Kivistik, Olavi Allase ja Deniss Šalkauskas. Kivistik ja Šalkauskas tulevad starti ka 3000 m jooksus. Naiste 1500 m ja 3000 m distantsidel on parima isikliku rekordiga stardis Helen Bell.

Lisainfot saab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.

Kohalikud kergejõustiklased on võtnud eesmärgiks jahida nädalavahetusel sise-MM-i pääsmeid ning nende pühendumus ja treeningutele pühendumine on imetlust väärt. Nende osalemine võistlustel toob esile Eesti kergejõustiku taseme ning näitab meie sporditalente. Olen kindel, et kogu riik jälgib põnevusega nende saavutusi ning loodame, et meie sportlased suudavad võistlustel vääriliselt esineda. Soovime kõigile sportlastele edu ning loodame, et nende pingutused kannavad vilja ning toovad koju häid tulemusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga