Kläbo võitis kuuendat korda järjest, Niskanen sekkus taas Norra medalipittu | Suusatamine

2311680ha94ct24

Eelmisel nädalavahetusel toimunud suusavõistlustel nägime taas põnevat võitlust Norra ja Soome suusatajate vahel. Johannes Høsflot Kläbo võitis juba kuuendat korda järjest, tõestades end taas kui üks tänapäeva parimaid suusatajaid. Samal ajal suutis Iivo Niskanen sekkuda Norra medalipilti, tuues Soomele väärtuslikke punkte. See võistlus oli tõeline suusafännide pidupäev, vaadates kahe riigi parimaid suusatajaid võistlemas mägisel ja lumisel rajal.

Murdmaasuusatamise MK-hooaja viimasel etapil Rootsis Falunis võitis meeste 10 km klassikasõidu Johannes Hösflot Kläbo, teise koha teenis kolme norralase ees Iivo Niskanen.

Viimased kuus individuaaldistantsi võitnud ja päev enne selle seeria algust ka Pal Golbergiga Lahtil tiimisprindis võidutsenud Kläbo edestas Niskaneni laupäeval 22,1 sekundiga. Esikaheksasse mahtus veel viis norralast, kolmas oli Martin Löwström Nyenget (+24,0) ning MK-sarja üldliider Harald Östberg Amundsen piirdus kaheksanda kohaga.

Sealjuures on Niskanen sel hooajal ainsaks meheks, kes suutnud kahe norralase kõrval pjedestaalile mahtuda ehk Norra kolmikvõitu rikkuda kolmel korral, kui ta sai sellega hakkama ka Rukal ja Lahtis. Nii Lucas Chanavat kui Richard Jouve on seda sel hooajal teinud kahel korral.

Eesti parimana teenis Alvar Johannes Alev 60. koha (+2.27,8), Kaarel Kasper Kõrge oli 63. (+2.32,7), Martin Himma 69. (+2.46,3) ja Henri Roos 73. (+3.07,0). Pühapäeval lõppeb MK-hooaeg nii meeste kui naiste jaoks 20 km vabatehnikas ühisstardiga.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Johannes Høsflot Kläbo suurepärane esitus Eesti suusaradadel tõi talle juba kuuenda järjestikuse võidu. Samal ajal astus tema teele päris tõsine konkurent, kui Iivo Niskanen sekkus Norra suusamedalitesse. See näitab, et suusatamine on ala, kus tugevad sportlased võitlevad pidevalt omavahel ja publiku rõõmuks võib oodata veel palju põnevaid võistlusi tulevikus.

Loe rohkem:  Libedale Tartu maratonile tuleks telefon kaasa haarata | Suusatamine