Vittozzi kerkis esimeseks, prantslannad jõudsid Tandrevoldile lähemale | Laskesuusatamine

2311677h567at24

Vittozzi tõusis kõrgele esikohale, kuid prantsuse laskesuusatajad jõudsid Tandrevoldile ohtlikult lähedale. Põnev võidusõit oli täis pinget ja ootamatuid pöördeid. Kõik panid endast maksimumi, et võidelda auhinnalise esikoha eest. Laskesuusatamine on ala, mis nõuab oskusi, vastupidavust ja täpsust ning võistlus oli täis adrenaliini ja emotsioone. Eesti publik ei suutnud silmi võidusõidust lahti rebida ja ootas põnevusega, kes lõpuks triumfeerib.

Laskesuusatamise maailma karika hooaja viimases jälitussõidus Kanadas Canmore’is näitas kiireimat minekut itallanna Lisa Vittozzi, kes tõusis ühtlasi üldarvestuses Ingrid Landmark Tandrevoldi ette esimeseks. Eestlannad kõrgesse mängu ei sekkunud.

Vittozzi läbis esimesed kolm tiiru ülikindlalt, eksis siis viimases tiirus korra, aga see midagi erilist ei muutnud ja itaallanna teenis ajaga 28.15,9 esikoha.

Vittozzile järgnesid neli prantslannat: teiseks jäi Lou Jeanmonnot (3; +12,2), esikolmikusse mahtus veel Justine Braisaz-Bouchet (3; +19,4), neljanda koha saavutas Julia Simon (3; +1.03,2) ning viiendaks jäi Gilonne Guigonnat (2; +1.07,6).

Enne sõitu veel üldarvestuses napilt juhtinud norralanna Ingrid Landmark Tandrevold jättis püsti neli märki ning lõpetas 19. kohaga (4; +1.49,6).

Karjääri esimest MK-sarja üldvõitu jahtiv Vittozzi kerkis üldarvestuses esimeseks (1071 punkti) ja edestab nüüd Tandrevoldi (1010 p) 61 silmaga. Jeanmonnot’l on hooaja viimase sõidu eel 978 punkti, Braisaz-Bouchet on temast kolme punkti kaugusel ja Simonil on 958 silma.

Sel hooajal kaks jälitussõitu võitnud Vittozzi teenis ühtlasi ka jälitussõidu väikese kristallgloobuse, kogudes hooaja peale 398 punkti. Simon jäi selles arvestuses 384 punktiga teiseks, Jeanmonnot 378 silmaga kolmandaks.

Nii 31. startinud Regina Ermits kui 37. startinud Tuuli Tomingas eksisid kuuel lasul ning kaotasid kohti. Tomingas saavutas hooaja eelviimasel etapil 43. koha (6; +4.05,0), Ermits saavutas 49. koha (6; +4.35,0).

Loe rohkem:  Tandrevold rõõmustas Oslo publikut etapivõiduga, Tomingas 17. | Laskesuusatamine

Pühapäeval on kavas veel ühisstardist sõit, kus asub rajale ka Tomingas. Ermitsa jaoks on hooaeg lõppenud. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 19.00.

Enne sõitu:

Vastavalt sprindi tulemustele saab esimesena rajale itaallanna Lisa Vittozzi, keda asuvad jälitama prantslanna Lou Jeanmonnot (+0.06) ja šveitslanna Lena Häcki-Gross (+0.09).

Vähem kui pool minutit pärast liidrit pääsevad rajale ka prantslanna Julia Simon (+0.19), rootslanna Hanna Öberg (+0.21) ja austerlanna Anna Gandler (+0.28).

Tegemist on hooaja eelviimase etapiga ja seis MK-sarja üldarvestuses on pingeline: Vittozzi jääb liider Ingrid Landmark Tandrevoldist (Norra) vaid seitsme silma kaugusele. Seejuures saab Tandrevold laupäeval lähte alles 17. kohalt, kaotades Vittozzile minuti ja kahe sekundiga.

Jälitussõitu pääses ka kaks eestlannat: Regina Ermits on läheb rajale 31. (+1.40) ja Tuuli Tomingas 37. kohalt (+1.54).

Kokkuvõttes võib öelda, et laskesuusatamise võistlus Otepääl oli tõeline põnevusetendus. Dorothea Wiererile järgnes võistluse esimeses pooles Prantsusmaa esindaja Julia Simon, kuid lõpuks tõusis võitjaks itaallanna Lisa Vittozzi. Prantslannad näitasid aga head vormi, jõudes Norra esindaja Ingrid Tandrevoldile lähemale. Publik oli entusiastlik ja spordisõpru ootab ees veel palju adrenaliinirohkeid hetki laskesuusatamise vallas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga